Elmaradt a várt nagy csata, a címvédő Fotex KC Veszprém biztosan győzte le a vendég Pick Szegedet a férfikézilabda NB I vasárnapi rangadóján, így továbbra is százszázalékos teljesítménnyel vezeti a tabellát.

férfikézilabda NB I:
Fotex KC Veszprém-Pick Szeged 33-26 (17-10)

Szenzációs, sportszerűen kemény védekezéssel nyitott a hazai csapat, és ha esetleg helyzetbe jutott is a Szeged, akkor az olimpiai bajnok horvát kapus, Sola védett. A Pick hátsó alakzata már korántsem volt ennyire hatékony, az egyik legjobb vendégjátékos, Ilyés gyorsan összeszedett két kiállítást, így fokozatosan húzott el a címvédő. Negyedóra elteltével már 9-3 volt az állás. Kapust cseréltek a Tisza-partiak, de Szente hárításai is csak arra voltak elegendőek, hogy a különbség ne nőjön.

A második félidőt is jobban kezdte a Fotex. A 40. percben Ilyés megkapta harmadik büntetését és a vele járó piros lapot. A tovább gyengült Szeged nem kerülhette el, hogy kétszámjegyű hátrányba kerüljön, ez a 42. percben következett be (24-14).

Amikor már végérvényesen eldőlt a két pont sorsa, a Szeged sorozatban négy gólt dobott, és "kozmetikázta" az állást, amelyben segítségére volt, hogy többször került emberelőnybe. A hajrában már egyik gárda sem összpontosított eléggé, ekkor sok ziccer maradt ki. A két együttes egy hét múlva már a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében szerepel.