Az első helyen kiemelt, címvédő Lindsay Davenport nyerte a floridai Amelia Islanden rendezett 585 ezer dollár összdíjazású nőitenisz-tornát, miután a döntőben 1 óra 50 perc alatt két játszmában legyőzte Silvia Farina Eliát. Davenport idei második, pályafutása 46. egyéni WTA-tornagyőzelmét könyvelhette el.

Eredmény, döntő:
Davenport (amerikai, 1.)-Farina Elia (olasz, 12.) 7:5, 7:5

Igor Andrejev nyerte a 340 ezer euró összdíjazású valenciai férfitenisz-tornát, miután a döntőben három játszmában legyőzte a hazai közönség előtt szereplő David Ferrert. A 22 éves orosz teniszező először aratott végső sikert egyéni ATP-tornán.

Andrejev (orosz, 7.) - Ferrer (spanyol, 5.) 6:3, 5:7, 6:3

A 323 ezer euró összdíjazású marokkói férfitornán az argentin Mariano Puerta diadalmaskodott, a fináléban ugyanis magabiztosan legyőzte honfitársát, Juan Monacót. Puerta idei első, pályafutás harmadik ATP-tornagyőzelmét könyvelhette el.

Puerta (argentin, 6.) - Monaco (argentin) 6:4, 6:1