Zsinórban harmadik győzelmét aratta a San Antonio Spurs és a Dallas Mavericks az NBA rájátszásában, azaz mindkét gárda a továbbjutás küszöbén áll a Denver, illetve a Houston elleni párharcban. A Dallas kétszer is kikapott korábban otthon a Rocketstől, most azonban kihasználta a hazai pálya előnyét. A Washington egyenlített a Chicago ellen, az eddig nem igazán remeklő Juan Dixon 35 pontot dobva vezette diadalra a fővárosiakat.

Juan Dixon volt a Washington hőse a Chicago ellen, a Maryland színeiben 2002-ben NCCA-győztes játékos az első három meccsen összesen 25 pontot hozott össze, most egy meccsen 35-ig jutott.

A Varázslók 26 ponttal vezettek a negyedik negyed elején, így érthetően visszavettek a tempóból, a Chicago pedig főleg Jannero Pargo kosaraival felzárkózott. 23 másodperccel a vége előtt már csak hat pont volt a különbség, de Dixon büntetői eldöntötték a meccset.

A Dallas és a Houston párharcában eddig nem érvényesült a hazai pálya előnye, mindkét gárda idegenben nyert kétszer. A végjátékot ezúttal a Dallas bírta jobban, Jason Terry büntetőivel 5 másodperccel a vége előtt három pont volt a Mavs előnye, és a Houston támadhatott, Stackhouse szabálytalankodott McGrady ellen, aki kihagyta az első büntetőt, majd utána már direkt a másodikat is, de lekapta a lepattanót, azonban hiába engedett el egy hármast a dudaszó pillanatában a gyűrűről kipattant a labda. A Dallasban hatan is tíz pont felett zártak, a Rocketsnél ugyanez csak Jao Mingről, McGradyről és Jamesről mondható el.

A San Antonio nagy csatát vívott a Denverrel, az első három negyed a Spursnek, az utolsó a Nuggetsnek sikerült jobban, így következett a hosszabbítás, ahol már hengereltek a 39 pontig jutó Duncan vezérletével a vendégek.

Keleti főcsoport, 1. forduló, 4. mérkőzés:
Washington Wizards - Chicago Bulls 106-99 (29-15, 32-22, 19-23, 26-39)
legjobb dobók:
J. Dixon 35, G. Arenas 23, A. Jamison 18, illetve K. Hinrich 18, J. Pargo 18, T. Chandler 13
az állás: 2-2

Nyugati főcsoport, 1. forduló, 5. mérkőzés:
Dallas Mavericks - Houston Rockets 103-100 (24-22, 28-22, 24-24, 27-32)
ld:
D. Nowitzki 23 (13 lepattanó), J. Howard 17, J. Stackhouse 17, illetve Jao Ming 30, T. McGrady 25, M. James 16
az állás: 3-2 a Dallasnak

Nyugati főcsoport, 1. forduló,4. mérkőzés:
Denver Nuggets - San Antonio Spurs 115-126 (27-28, 24-29, 29-30, 27-20, 8-19) - hosszabbítás után