A bajnoki címre is esélyes Sopron nőikosárlabda-csapata második bajnoki mérkőzésén is 100 pont felett teljesített, ezúttal 106-57-re nyert a Szolnok otthonában. A szolnokiaknál Makszimov tartotta a lelket csapatában, ám kipontozódása után nehéz helyzetbe került a hazai együttes, a Sopron pedig győzelemmel melegített a szerdai, BEAC elleni összecsapásra.

Szolnoki NKK - MKB-Euroleasing Sopron 57-106 (19-30, 7-23, 16-29, 15-24)
Szolnok, 300 néző
Szolnoki NKK: Makszimovic 18/9, Hartmann 9, Somogyi, Tajkov 6-6, Horti, Kmézic 5-5, Szalay, Sonyák 4-4
MKB Euroleasing Sopron: Blahuskova 18, Matovic 17, Horváth Zsuzsanna 14/9, Honti 14/6, Teasley 11/3, Cserny 11/3, Gorbunova 10, Kocsis 5/3, Károlyi 3/3, Horváth Zsófia 3

Nehezen indult be a soproni gépezet, és tíz perc után csupán két ponttal vezetett Natalija Hejkova együttese. A folytatásban aztán belelendültek Károlyiék és 30 ponttal zárták az első negyedet.

A hazaiaknál különösen Makszimov villogott, aki egy dupla, majd egy tripla találattal csökkentette a hátrányt. A második felvonásban mind védekezésben, mind támadásban feljavult a Sopron, amit egy 11-0-s sorozatuk is bizonyít, így nem csoda, hogy félidőben már 27 pontos vendég előnyt mutatott az eredményjelző tábla.

A folytatásban továbbra is a vendégek játszottak fölényben, és az is a soproniakat segítette, hogy a Szolnok legeredményesebb játékosa, Makszimovics időközben kipontozódott. Az ezúttal is kiválóan irányító Teasley remekül hozta helyzetbe társait, akiknek még a kísérletezésre is volt lehetőségük. Natalia Hejkova az utolsó 10 percben már pihentette kulcsjátékosait, hiszen tanítványai szerdán újabb mérkőzést játszanak, ám a nagyarányú vendég győzelemhez ezúttal nem fért kétség.

A nyáron jelentősen megerősödött MKB két forduló után veretlenül szerepel a bajnokságban.