A cseh Tomas Berdych nyerte a 2,1 millió euró összdíjazású párizsi férfitenisz-tornát, a Mestersorozat kilencedik, utolsó állomását, miután a döntőben maratoni csatában, 3 óra 2 perc alatt, öt játszmában győzött a horvát Ivan Ljubicic ellen.

A 20 esztendős Berdych idei első, pályafutása második ATP-sikerét szerezte meg egyesben. Az idei Mestersorozaton a svájci Roger Federer és a spanyol Rafael Nadal - sérülés miatt egyikük sem indult a francia fővárosban - 4-4 alkalommal diadalmaskodott.

Eredmény, döntő:
Berdych (cseh) - Ljubicic (horvát, 6.) 6:3, 6:4, 3:6, 4:6, 6:4

Amelie Mauresmo megállította a 18 mérkőzés óta veretlen Nicole Vaidisovát az 585 ezer dollár összdíjazású philadelphiai nőitenisz-torna elődöntőjében. A címvédő francia klasszis két szoros játszmában győzte le 16 éves cseh riválisát, aki ebben az idényben egyedüliként tudott sorozatban három tornát nyerni.

Mauresmo a fináléban azzal az orosz Jelena Gyementyjevával találkozott, akinek pályára sem kellett lépnie a továbbjutásért, mivel honfitársnője, Magyja Petrova a negyeddöntőben elszenvedett lábsérülése miatt nem vállalta a játékot.

Mauresmo a döntőben végül három játszmában diadalmaskodott. A címvédő és tavalyelőtt is győztes francia klasszis az utolsó szettben már 4:1-re vezetett és labdája volt az 5:1-hez, ám megtorpant, és orosz ellenfele jutott előnyhöz (4:5). Ezt követően azonban Gyementyjeva bizonytalanodott el, és ez már végzetes volt számára. Mauresmo idei harmadik, pályafutása 18. WTA-tornagyőzelmét szerezte meg egyesben.

Eredmények, elődöntő:
Mauresmo (francia, 3.) - Vaidisova (cseh, 7.) 7:5, 7:5
Gyementyjeva (orosz, 4.) - Petrova (orosz, 6.) játék nélkül

Döntő:
Mauresmo (francia, 3.) - Gyementyjeva (orosz, 4.) 7:5, 2:6, 7:5

Az amerikai Amy Frazier nyerte a 170 ezer dollár összdíjazású kanadai (Quebec)nőitenisz-tornát. A 33 éves teniszező idei első, pályafutása nyolcadik WTA-tornagyőzelmét szerezte meg egyesben.

Frazier (amerikai, 6.) - Arvidsson (svéd, 8.) 6:1, 7:5