Vágólapra másolva!
Hol máshol végezhetett volna a - láthatóan képregény-fanatikusok, Pókember-, és Superman-hívők által is támogatott - nézettségi listán Daredevil, mint első pozícióban? Milyen lenne az a mágikus hérosz, aki a szánalmas hatodik helyre csúszik be? Képes lenne egy ilyen rendet tenni ebben a felborult értékrenddel bíró, veszélyes világban? A tévés nézettséget tekintve, a teljes lakosságnál az Áll az alku nyert, ám a 18-49-es célcsoportban már a hősé az arany.
Vágólapra másolva!

Az év 18. hetére ismét az RTL Klub lett a legnézettebb csatorna a teljes lakosságnál is. 28,3 százalékos eredményére a TV2 26,7 százalékkal válaszolt. Az m1 közel 14 százalékot szerzett, a Viasatot pedig, a teljes tévéző lakosság négy százaléka preferálta átlagosan. A kereskedelmi célcsoportban, a 18 és 49 éves kor közti nézőknél az RTL-t 30,5 százalék választotta általában, a TV2 28,1 százalékkal követi. A magyar egyes a fiatalabbaknál 8,7 százalékon áll, a Viasat 3 pedig 4,5 százalékon.

A húsz legnézettebb műsorból tizenhárom az RTL-en futott, hét a TV2-n volt látható, a többi csatorna nem tudott műsorokat bejuttatni a legnézettebbek közé. Május első hetében a legnézettebb műsor a keddi Áll az alku volt, 1,94 millió néző figyelte a táskákat. A Szombat esti láz láthatóan bejött az RTL Klubnak, mert már a harmadik adás ment le és a közönség érdeklődése nem lanyhul (azaz, a hőemelkedés garantált). A táncoló hírességek produkcióját 1,91 millióan választották szombat este - idősávjában száz nézőből 41 bólogatott ütemesen a zene taktusaira. Érdekesség, hogy a Fókusz került még fel a képzeletbeli dobogóra, ilyen is régen volt. Május 1-jén a magazinműsort 1,72 millióan követték.

Az RTL Klub állandó műsorai közül az elsejei Híradó 1,7 millió nézőt hozott, a keddi Barátok közt 1,65 millió magyart érdekelt, a Legyen ön is milliomos pedig csütörtökön volt a legnézettebb, ekkor 1,63 millió tévéző vakargatta tűnődve fejét Vágó kérdéseit hallva. A TV2 műsorai közül a vasárnapi Tények szerepelt jól (40 százalékos közönségarány), de a Napló is hozott 1,43 millió nézőt a csatornának. A Megasztár 31 százalékot érdekelt (azaz átlagosan 1,37 millióan nézték) - erős konkurenciát kapott. Viszonylag gyengén muzsikált a Nem a te napod (27,3 százalékos közönségarány), az Esti Showder-nek is voltak szebb napjai, de a teljes lakosságnál a Rejtélyek városa (25,8 százalék) és a Született feleségek (28,7 százalék) sem parádéznak.

Boksz: Madár bunyóját az RTL-en 1,26 millióan nézték, az épp tévézők bő 32 százaléka követte a magyar diadalt hozó mérkőzést. Ugyanezen az estén a TV2 Ring is jelentkezett, méghozzá egy női meccsel. A Miló Viktória vereségét hozó összecsapás 37,4 százalékos közönségarányt ért el, de mivel későn (fél tizenkettőkor) kezdődött, ez "csak" 851 ezer nézőt jelentett. Eddig más-más gáláról közvetített a két nagy csatorna, most ugyanazon rendezvényről jelentkeztek, persze más időben és más főszereplővel.

tv2

Szombaton még hárman voltak a megák

A kereskedelmi tévéket viszont a 18-49-es célcsoportjuk érdekli inkább. A fiatalabbaknál a Daredevil, a fenegyerek című film jött be leginkább, százból negyven tévéző nézte ezt az RTL-en. A Vészhelyzet is hozott közel 800 ezer fiatalabb tévézőt, míg a harmadik helyre a TV2 nézői feljuttattak egy amerikai-német romantikus vígjátékot, a Szeretném, ha szeretnél című filmet. A Szombat esti láz, a keddi Barátok közt és a Rejtélyek városa után jön csak a hetedik helyre szorult Áll az alku. A Született feleségek valamivel jobban teljesítettek a fiatalabbaknál, de a Doktor House 48,8 százalékos közönségaránya ennél érdekesebb adat, még akkor is, ha tudjuk, hogy az USA-ban nagy siker a morcos, mogorva doki kórházi élete.

Az m1 legnézettebb műsora a teljes lakosságnál a hétfői Híradó este volt, épp hogy elérte az egymillió nézőt (Mónika talkshow-ját délutánonként többen követik ennél, de ez persze nem jelent minőségi besorolást). A Szenes-turné viszont már alatta maradt ennek a számnak, ahogy a 924 ezer nézőt csábító Krém is. A Duna tévé nézettségi adatai nem emelkednek ilyen magasságokba, ám a hét egyik legjobb filmje épp ott futott: a Good bye Lenin! című alkotás bebizonyította, hogy valahol, igen mélyen, mégiscsak létezik német humor.

Kalmár Csaba