Az angol labdarúgó-bajnokság 29. fordulójában John O'Shea szezonbeli második góljával 1-0-ra nyert Liverpoolban a Manchester United. A hazai együttes 15 hónap és 30 mérkőzés után szenvedett vereséget az Anfield Roadon.

Nem elég, hogy a Vörösök 50. bajnoki győzelmükre készültek a MU ellen, de 30 mérkőzés óta nem kaptak ki az Anfield Roadon - legutóbb, még 2005 októberében a Chelsea tudott nyerni a Pool otthonában. Ezek után egyértelmű volt a hazaiak célja, nyerni, s ezzel közelebb lopózni az élmezőnyhöz.

Az első félidőből két nagy lövést lehetett feljegyezni: a 23. percben Cristiano Ronaldo bombázott a léc fölé, három perccel később Riise ballal centikkel tévesztette el a jobb sarkot.

A második játékrész lendületesebben indult, a Liverpool gyorsan döntésre akarta vinni a dolgot. Egy gyors kontrát követően Bellamy került helyzetbe, de gyenge lövését Van der Sar kitolta a jobb sarok elől. A 49. percben már jobban célzott a walesi csatár, ám Atkinson játékvezető (talán helyesen) les címén érvénytelenítette a találatot.

Az 52. percben Riise próbálkozott ismét, 25 méterről, futtából leadott hatalmas lövése a bal felső sarok fölött hagyta el a játékteret.

A 78. percben Saha esett el gyanús körülmények között a büntetőterületen belül, a játékvezető nem látott okot arra, hogy sípjába fújjon. Nem úgy a 86. percben, amikor Scholes kapott jogosan piros lapot, miután a vele szemben szabálytalankodó Xabi Alonsóval szemben ököllel akart elégtételt venni, egy perccel később Crouch gólra is válthatta volna az emberelőnyt, ám lövését Van der Sar hatalmas bravúrral védte.

A 91. percben váratlanul megszerezte a győzelmet jelentő gólt a Manchester United. A 11-es ponttal egyvonalból, balról végezhetett el szabadrúgást Cristiano Ronaldo, a középre lőtt labda megpattant Reina előtt, s az arra bóklászó cserevédő, O'Shea két lépésről a léc alá bombázott (0-1).

Ami pedig a többi meccset illeti: az Arsenal hazai pályán legyőzte a továbbra is sérült Máté Pétert nélkülöző Reading együttesét. A sereghajtó Watford elrontotta a hajrát a vendég Charlton ellen, így meg kellett elégednie az egy ponttal. A hazaiaknál Priskin Tamás a tudósítások alapján jól játszott, több remek passzal szolgálta ki társait. A címvédő Chelsea Didier Drogba szezonbeli 18. bajnoki góljával, valamint Salomon Kalou találatával nyert a Portsmouth otthonában.