Pál András góljával már 15 másodperc játék után vezetett az MTK a Vác ellen, a kék-fehérek három pontját pedig ezután már egy pillanatig sem fenyegette veszély, csupán a győzelem mértéke volt kérdéses.

Borsodi Liga, 23. forduló:
MTK Budapest - Dunakanyar-Vác 3-0 (1-0)
Hidegkuti-stadion, 1500 néző
vezette: Iványi
MTK: Végh - Kriston (Rodenbücher, 67.), Lambulic, Pollák, Horváth L. - Bori (Németh K., 57.), Zsidai (Szabó Á., 81.) , Kanta J., Czvitkovics - Pál, Hrepka
Vác: Djokic - Fretta (Szabó V., 73.), Balogh R., Kovács P., Thomas (Prado, 34.), Dudás - Makrai, Farkas P., Rusvay, Marcelo (Vén, 87.) - Kulcsár
gól: Pál (1.), Kanta J. (50., 56. a másodikat 11-esből)
sárga lap: Dudás (34.), Makrai (36.), Djokic (56.), Prado (72.)
piros lap: Balogh R. (56.)

1. perc: A váci középkezdés után Pál labdát szerzett, majd egyedül kapura tört, és két csel után a hálóba lőtt (1-0).

4. perc: Szép hazai támadás végén a büntetőterületről Czvitkovics által visszagurított labdát Kanta mellélőtte .

8. perc: Pollák 18 méterről leadott lövését bravúrral védte Djokic.

30. perc: Kriston jobb oldali középre adása után Bori lőhetett kapura, a labda egy védőről szögletre vágódott.

43. perc: Geovanni került helyzetbe a tizenhatoson belül, lövését Végh lábbal védeni tudta.

51. perc: Kanta kapta meg a labdát a tizenhatosnál, majd betört a büntetőterületre, és két csel után a bal alsóba lőtt (2-0).

56. perc: Hrepka futotta le Baloghot, aki lerántotta őt a tizenhatoson belül, amiért a játékvezető kiállította a váci játékost. A megítélt tizenegyest Kanta magabiztosan helyezte a kapu közepébe (3-0).

71. perc: Németh törhetett egyedül kapura, de a kapus mellett elgurított labda a kapu mellé ment.

81. perc: Kulcsár húzott befelé a bal oldalról, majd 18 méterről centikkel lőtt a jobb felső sarok fölé.

87. perc: Rusvay szerzett labdát, majd az alapvonalról visszagurított, de a visszafutó védőkről a kapu mellé pattant a labda.

Tizenöt másodperc elteltével előnybe kerültek a kék-fehérek, és ezt követően is nyomasztó mezőnyfölényben játszottak, ám az utolsó pillanatokban rendre rossz döntéseket hoztak, így nem tudták növelni előnyüket a szünetig.

A második negyvenöt perc elején bemutatott bátrabb játékára ráfázott a Vác, a hazaiak gyorsan megbüntették őket a kinyíló védekezésükért. A büntető után még emberhátrányba is kerülő vendégek nem okoztak nagy gondot a bajnoki címre törő MTK-nak.