A Tatabánya a bentmaradás szempontjából értékes győzelmet aratott az Újpest ellen a labdarúgó Borsodi Liga 28. fordulójában. A fővárosi csapat vereségével nagyon távol került attól, hogy második legyen, és ezzel kiharcolja az UEFA-kupa-szereplés jogát. A Vácnak öt gólt lövő Zalaegerszeg meg is előzte a lilákat, a zalaiaknál Waltner Róbert triplával szomorította a már kiesett Duna-partiakat. Nehéz helyzetbe került a Pécs, amely ugyan döntetlenre mentette a Vasas elleni találkozóját, mégis visszacsúszott a 15. helyre, de nem nyugodhat meg a Sopron és a Kaposvár sem, kettőjük összecsapása 2-2-es remivel végződött. Az újdonsült kupagyőztes Budapest Honvéd története első paksi fellépését sikerrel zárta, Supka Attila fiai a duplázó Igor Bogdanovic vezérletével gyűjtötték be a három pontot.

Borsodi Liga, 28. forduló
FC Tatabánya - Újpest FC 3-2 (0-1)
Tatabánya, 2000 néző
v.: Iványi Z.
Tatabánya: Postrk (Poleksic, 38.) - Kerényi N., Vámosi, Filó T., Megyesi - Szilágyi (Sándor I., 89.), Weisz, Balogh Z., Hajdú - Kouemaha, Takács M. (Kichi, 53.).
Újpest: Balajcza - Tóth B. (Freud, 84.), Zaleh, Böjte, Kiss Z. (Völgyi, 65.) - Nagy O. (Kőhalmi, 55.), Erős K., Habi, dr. Füzi Á. - Kovács Z., Tisza.
gól: Filó (50.), Megyesi (72.), Kerényi (93.), illetve Tisza (26.), Kovács Z. (86.)

9. perc: Kovács Zoltán labdájával Nagy Olivér mehette egyedül kapura, de 13 méterről leadott lövését Postrk bravúrral védte, s a kipattanót Tisza ugyan a hálóba küldte, de Iványi játékvezető les miatt nem adta meg a találatot.

10. perc: szép egyéni akció végén Tisza játszotta magát tisztára a tizenhatoson belül, de nagy helyzetben a kapu fölé lőtt.

18. perc: formás támadás végén Kouemaha vette célba 14 méterről a vendégek kapuját, de a labda mellé szállt.

26. perc: Tisza végezhetett el szabadrúgást 30 méterre a hazai kaputól, és hatalmas gólt lőtt a jobb felső sarokba (0-1).

49. perc: Vámosi próbálkozott távolról, de Balajcza bravúrral szögletre tolta a labdát.

50. perc: Hajdú végezhetett el szögletet a jobb oldalról, a rövid oldalon érkező Filó a hálóba fejelte a labdát (1-1).

52. perc: Megyesi bombáját védte szépen Balajcza.

56. perc: Tisza indította jó labdával Kovács Zoltánt, aki, miután betört a büntetőterületre, a kapusba lőtt.

59. perc: Hajdú bal oldali szögletét Kerényi fejelte rá, és ezúttal is bravúrral mentett az újpesti kapus.

70. perc: Kovács Zoltán indította fejjel Tiszát, aki megpróbálta elvinni a kifutó Poleksic mellett a labdát, de a kapus a tizenhatoson kívül beleütött, majd Tisza a visszafutó védőbe lőtt. A játékvezető a hazai kapus szabálytalansága ellenére nem ítélt semmit.

72. perc: szabadrúgáshoz jutott a Tatabánya 22 méterre a kaputól, s Megyesi mesterien csavarta a bal felső sarokba a labdát (2-1).

86. perc: Tisza játszott a tizenhatoson belülre Kovács Zoltán elé, aki védhetetlenül vágta a jobb felsőbe a labdát (2-2).

93. perc: egy bal oldali beadás után Kouemaha fejesét védte Balajcza, majd a bevetődő Kerényi kézzel ütötte a hálóba a labdát, a játékvezető azonban megadta a hazaiak találatát (3-2). Az újpesti futballisták nyomatékosan jelezték a bírónak, hogy szerintük a kezezés előtt még nem ért át a labda teljes terjedelmével a vonalon.

Elsöprő lendülettel kezdett az Újpest, és bár két hatalmas ziccert is kihagytak a lila-fehérek, végül a félidő derekán Tisza szenzációs szabadrúgásával megszerezték a vezetést, és egygólos előnnyel vonulhattak pihenőre a kapura veszélytelen hazaiak ellen.

A második negyvenöt percben nagyot változott a játék képe. A hazaiak teljesítményére nem lehetett ráismerni, és lendületes játékuk eredményeképp nem csak kiegyenlítettek, de Megyesi szabadrúgásával a vezetést is megszerezték. Ezt követően a vendégek ugyan még kiegyenlítettek, de Kerényi vitatott góljával Tornyi Barnabás csapata kiharcolta a győzelmet. A döntetlen jobban megfelelt volna a játék képének.