Az MKB-Euroleasing Sopron nyert a címvédő MiZo Pécs 2010 otthonában a nőikosárlabda NB I három sikerig tartó döntőjének negyedik mérkőzésén, így 2-2-re módosult az állás.

döntő, 4. mérkőzés:
MiZo Pécs 2010 - MKB-Euroleasing Sopron 68-81 (17-24, 14-17, 23-21, 14-19)
pontszerzők:
Iványi 26, Vajda 11, Béres, Dapo 10-10, Fegyverneky 7, Bujdosó 4, illetve Cserny 24, Gorbunova 20, Honti 16, Matovic 11, Németh, Branzova 4-4, Horváth 2
a párharc állása: 2-2

Remekül, 9-2-es rohammal kezdett a versenyben maradásért harcoló Sopron. A különbség a folytatásban kicsit csökkent, ám a Pécs erejéből az első negyedben csak a felzárkózásra tellett, sőt, a kis szünet előtt megint hétpontosra hízott a vendégelőny.

A folytatásban tovább nőtt a különbség, a hazaiaknak nem volt esélyük közelebb férkőzni. A félidőben 31-41-et mutatott az eredményjelző. A Sopron a későbbiekben őrizte a megszerzett előnyét, és bár a pécsiek számára időnként felcsillant a remény, a vendégek a gyengébb szakaszok után mindig tudtak újítani.

Iványi vezérletével nagy akarással küzdött a 4500 néző által támogatott Rátgéber-csapat, s a zárónegyed elejére 54-62-re fel is jött, de aztán megint az összeszedettebb soproniak pillanatai következtek. Következik a döntő csata, kedden, Sopronban.

* * *

A Szolnok hazai pályán legyőzte a Pécs együttesét, s ezzel előnybe került a férfikosárlabda NB I elődöntőjében.

elődöntő, 1. mérkőzés:
Szolnoki Olaj - PVSK-Expo Center Pécs 84-63 (22-19, 17-21, 23-12, 22-11)

A párharc az egyik fél harmadik sikeréig tart, a második meccsre szerdán kerül sor Pécsett.