A MiZo Pécs 2010 nőikosárlabda-csapata 29 pontos vereséget szenvedett a Dinamo Moszkva vendégeként az Euroliga nyitókörében.

Eredmény, Euroliga, D csoport, 1. forduló:
Dinamo Moszkva (orosz)-MiZo Pécs 2010 77-48 (20-13, 21-17, 14-7, 22-11)
a legjobb dobók:
Jekabsone 28 pont, Kublina 11, Volnaja 10, illetve Krivacevic 11, Podrug 8, Fegyverneky 7

Nem kezdett jól a bajnoki ezüstérmes Pécs, amely 5-5 után egy rövidzárlat következtében 5 és fél percig nem talált a Dinamo gyűrűjébe, így a három euroligás moszkvai gárda leggyengébbje nemsokára már 20-8-ra vezetett.

A lett Jekabsone vezette oroszok a második negyedben tovább növelték a különbséget, miközben a gyengén célzó Rátgéber-együttes legjobbjai - Vajda és Fegyverneky - is csak 4 pontnál jártak. A félidőben 41-30 volt az állás.

A nagyszünet után a baranyai gárda 4 perc alatt csupán 2 pontot hozott össze, a túloldalon viszont Jekabsone és a Szolnokon is megfordult Volnaja is remek napot fogott ki, így a harmadik játékrészben tovább nőtt a házigazdák előnye (55-37).

Az immár tét nélküli zárófelvonásban már csak a moszkvai siker mértéke volt kérdéses, a végül 29 ponttal kikapó Pécs egy hét múlva otthon javíthat a litván Vilnius ellen.