Az első helyen kiemelt spanyol Rafael Nadal sorozatban negyedszer nyerte meg a 888 ezer euró összdíjazású barcelonai salakpályás férfitenisz-tornát, miután a döntőben 2 óra 14 perc alatt legyőzte honfitársát, David Ferrert.

A 21 éves mallorcai salakkirály múlt vasárnap Monte-Carlóban csinálta meg a "négyest", a jövő héten pedig Rómában is véghez viheti ugyanezt a bravúrt.

A 25. trófeáját begyűjtő Nadal utóbbi 104 mérkőzéséből 103-at megnyert a vörös borításon, egyetlen fiaskóját a 2007-es hamburgi döntőben szenvedte el Roger Federertől.

Eredmény, döntő:
Nadal (spanyol, 1.) - Ferrer (spanyol, 2.) 6:1, 4:6, 6:1

A chilei Fernando Gonzalez nyerte meg a 370 ezer euró összdíjazású müncheni salakpályás férfitornát, miután a döntőben 2 óra 36 perc alatt legyőzte az olasz Simone Bolellit.

A 27 éves dél-amerikai játékos - aki 15. a világranglistán - idei második, pályafutása során pedig a 10. trófeáját hódította el, és sikeréért 59 100 eurót, valamint egy sportkocsit kapott.

Gonzalez (chilei, 2.) - Bolelli (olasz) 7:6 (7-4), 6:7 (4-7), 6:3

Az orosz Vera Zvonarjova nyerte a prágai, 145 ezer dollár összdíjazású salakpályás női tornát. Az első helyen kiemelt játékos idei első, pályafutását tekintve pedig hatodik végső sikerét aratta egyesben WTA-viadalon.

Zvonarjova (orosz, 1.) - Azarenka (fehérorosz, 3.) 7:6 (7-2), 6:2

Az argentin Gisela Dulko nyerte a marokkói Fezben rendezett, 145 ezer dollár összdíjazású salakpályás női tornát.

A dél-amerikai játékos a spanyol Anabel Medina Garriguest múlta felül a fináléban, utóbbi az elődöntőben Arn Grétát búcsúztatta.

Dulko (argentin, 2.) - Medina Garrigues (spanyol, 1.) 7:6 (7-2), 7:6 (7-5)

* * *

Szávay Ágnest a 10. helyen emelték ki a hétfőn kezdődő, 1,34 millió dollár összdíjazású berlini salakpályás női torna szervezői.

A világranglistán 14. magyar játékos - a viadal honlapja szerint - a rangsorban 106. venezuelai Milagros Sequerával találkozik majd a 64-es főtábla első körében.