A Chelsea hazai környezetben 1-1-es döntetlent játszott a városi rivális Tottenham Hotspurrel az angol labdarúgó-bajnokság harmadik fordulójában.

Megszerezte szezonbeli első pontját a Tottenham labdarúgócsapata, amely két vereség után látogatott a Stamford Bridge-re. Az esélyek a hazai csapat mellett szóltak, ennek megfelelően kezdtek is a Kékek, s Michael Essien kapufáját követően egy szerencsés góllal szereztekl vezetést.

A 27. percben Deco bal oldali szögletére Juliano Belletti érkezett, aki a lábak alatt-mellett elsuhanó labdát a jobb alsó sarokba pofozta (1-0).

Az első valamirevaló helyzetből egyenlített a Spurs, a 45. percben Modric a kapunak háttal állva hosszan vette át a labdát, amely az érkező Lambard lábáról saját kapuja felé pattant, Darren Bent így a leshatáron kiugorhatott, s okosan lőtt a kivetődő Cech lábai között a háló közepébe (1-1).

Az eredmény a második játékrészben már nem változott, ugyan a Tottenham 1990. februárja óta nem tudott nyerni a Chelsea pályáján, de ez a döntetlen legalább azt jelentette, megszerezte első pontját az együttes az idei bajnokságban.

A Manchester City három góllal nyert a Sunderland otthonában: a vendégeknél a Chelsea-től három év után visszatért Shaun Wright-Phillips két gólt szerzett. A hazaiaknál Fülöp Márton nem volt a keret tagja.

A Liverpool gól nélküli döntetlent játszott az Aston Villa otthonában, így a játéknap végére nem maradt százszázalékos csapat a pontvadászatban. A vendégeknél Németh Krisztián nem volt tagja a keretnek.