Az első félidőben kiválóan játszó, ötven percig jól helytálló magyar válogatott 28-22-re kikapott a házigazda spanyol csapattól a férfikézilabda-világbajnokság negyedik fordulójában.

A férfikézilabda-vb menetrendje

Az élő közvetítés

Del Bosque is segített a spanyol kéziseknek

Eredmények, kézi-vb, 4. forduló, D csoport (Madrid):
Spanyolország - Magyarország 28-22 (14-14)
Tomás 6, Sarmiento 6, Rocas 5/1, Entrerríos 2, Maqueda 2, Montoro 2, Ruesga 2, García 2, Aguinagalde 1, illetve Nagy L. 6, Iváncsik 3, Harsányi 3, Putics 2, Zubai 2, Mocsai 2, Császár 1, Szöllősi 1, Lékai 1, Nagy K. 1
hetesek: 1/1, illetve 3/0
kiállítások: 10, illetve 6 perc

Egyiptom (32-23) és Ausztrália (43-13) sima legyőzése után kilencgólos vereséget szenvedett Horvátországtól a magyar férfikézilabda-válogatott (21-30), és várható volt, hogy nem lesz könnyű dolga a házigazda Spanyolországgal sem.

Forrás: MTI/Kovács Anikó

Iváncsik Gergő az első félidőben remekelt

Az utóbbi időben nem volt sok keresnivalónk a riválissal szemben, az elmúlt tizenöt év tizenöt egymás elleni mérkőzésén mindössze háromszor nyertünk, ráadásul alapos verést kaptunk a a 2010-es Európa-bajnokságon (25-34), a két évvel ezelőtti vébén (24-30), illetve a londoni olimpián (22-33).

A horvátok elleni mérkőzésen a gyengébb támadójáték és a sok technikai hiba végzetesnek bizonyult, így a szakvezetés két dolgot próbált sulykolni: nem szabad annyit hibázni, nehogy lekontrázzon bennünket az ellenfél, és meg kell szervezni a védekezést a hatalmas termetű beállóssal, Aguinagaldéval szemben.

Az első félidőben remekül játszott a magyar válogatott, Nagy László pontosan lőtt, mellette felnőtt a feladathoz Putics, Iváncsik Gergő és Harsányi is, és bár Mikler, majd a helyére beálló Tatai nem védett jól, állandósult a kétgólos magyar előny.

Döntő volt, amikor Nagy László külön őrzőt kapott

A félidő utolsó öt percére Valero Rivera kapitány emberfogásra váltott, ezzel Nagy Lászlót kivonta a forgalomból, és a félidő csak azért nem zárult spanyol előnnyel, mert 12-14 után Tatai két ziccert is fogott, igaz Rocas duplázása ellen nem volt orvossága.

A második játékrész ellentétesen indult, 14-14 után Tatai elképesztő sorozatba kezdett, bravúrjaival ellensúlyozta, hogy a csapat tíz perc alatt mindössze egyszer talált be, így a 40. percben csak 17-15 állt a spanyolok neve mellett.

A támadójáték akadozott, Császár nagyon gyengén kézilabdázott, Lékai se tudta hathatósan irányítani a társakat, de az utolsó tíz percre még mindig úgy fordult a csapat, hogy a 21-20-as spanyol előnyt le lehet dolgozni.

Lékai Máté támadásban

A hajrá tíz percére azonban összeomlott a csapat, a spanyolok ezt a szakaszt 7-2-re nyerték, a kiválóan irányító Sarmiento mellett ráadásul ekkor szerezte két-két gólját Montoro, Ruesga és García is.

Spanyolország végül 28-22-es papírformagyőzelmet aratott, de a magyar válogatottnak nem kell szégyenkeznie, mert ötven percig nagyon jól kézilabdázott.

A pénteki szünnap után szombaton, a csoportkör zárásaként az algériai együttes lesz az ellenfél. A papírforma győzelmet ígér, és ha ez megtörténik, akkor csoportjában harmadikként zár majd a magyar válogatott.

Szöllősi ezúttal egy gólig jutott

Mocsai Lajos szövetségi kapitány: "Kritikus momentum volt, hogy Nagy László külön őrzőt kapott. Az átlövő-irányító kapcsolat megtört, bizonytalanná váltunk, a befejezéseket pedig elügyetlenkedtük. Sajnálom, hogy így alakult, mert sokáig egy fantasztikus mérkőzés volt a világ élmezőnyéhez tartozó spanyolok ellen."

Csalódott arcok a mérkőzés után

A csoport másik mérkőzésein:
Algéria - Ausztrália 39-15 (14-6)
Horvátország - Egyiptom 24-20 (11-9)

Az állás: 1. Spanyolország 8 (135-71), 2. Horvátország 8 (121-74), 3. Magyarország 4, 4. Algéria 3, 5. Egyiptom 1, 6. Ausztrália 0