Edzett egy jót a kéziválogatott

Bulath Anita, kézilabda
Dabas, 2015. október 8. Bulath Anita (b) és a szlovák Simona Szarkova a Magyarország-Szlovákia női kézilabda Európa-bajnoki selejtezőmérkőzésen Dabason, az OBO Arénában 2015. október 8-án. MTI Fotó: Kovács Anikó
A magyar női kézilabda-válogatott Dabason magabiztosan, 32-19-re nyert a szlovák csapat ellen az Európa-bajnoki selejtezősorozat nyitófordulójában.

Eredmény, női Európa-bajnoki selejtezők, 5. csoport, 1. forduló:
Magyarország - Szlovákia 32-19 (15-8)
a magyar góldobók: Mayer 5, Bognár-Bódi 4, Szamoránsky 4, Kovacsicz 4, Triscsuk 3, Erdősi 3, Kovacsics 2, Korsós 2, Szucsánszki 1, Bulath 1, Planéta 1, Hornyák 1, Tomori 1

Esélyeshez méltóan kezdett a magyar csapat, amelynek keretébe a szülés után visszatért Görbicz Anitát végül nem nevezte Németh András szövetségi kapitány.

Bulath Anita egy gólt szerzett Forrás: MTI/Kovács Anikó

A 8. percben már 6-2-re vezetett az együttes, 9-6-nál viszont Németh András időt kért. A hullámvölgyben két büntető is kimaradt, sőt, néha az emberhátrányban vészkapussal játszó ellenfélnek sem sikerült bevenni az üresen árválkodó kapuját.

A 15-8-as előny után a 45. percre tízre nőtt a különbség (24-14), végül a válogatott könnyedén, 32-19-re győzött.

Triscsuk Krisztina háromszor volt eredményes Forrás: MTI/Kovács Anikó

A magyarok vasárnap Karjaában az esélytelen, első mérkőzésüket 29-12-re elveszítő finnek ellen lépnek pályára. Az erőviszonyok alapján ebből a négyesből a magyar és a lengyel válogatott kimagaslik és az első két helyezett biztosan kijut a jövő évi Eb-re.

A csoport másik mérkőzésén:
Lengyelország - Finnország 29-12 (13-8)

A további program, 2. forduló:
Szlovákia - Lengyelország, Vágsellye, szombat 18.00
Finnország - Magyarország, Karjaa, vasárnap 13.00

A csoport első két helyezettje, valamint a hét selejtezőcsoport legjobb harmadik helyezettje vehet részt a 2016. december 4-18. között sorra kerülő svédországi Európa-bajnokságon.