Ki sem látszunk a fontos rangadókból

Cikkünk folyamatosan frissül
Sűrű szombat délután és este elé néznek a sportrajongók: az NB I-ben Videoton-Bp. Honvéd csúcsrangadót és Újpest-Ferencváros derbit rendeznek, a Premier League-ben összecsap a Liverpool és az Arsenal, Olaszországban pedig a Roma és a Napoli harcol a Juventus mögött még kiadó BL-helyért. Tartsanak velünk, és nem maradnak le egyetlen eredményről, gólról, fontos eseményről sem!
16:17
2017. március 4.

Ez lesz a tévében

Köszöntjük kedves olvasóinkat, itt megtekinthetik a hazai sporttelevíziók szombati kínálatát.

16:18

Husztiék vereséggel kezdtek

De Huszti Szabolcs nem volt pályán a kínai Szuperliga 2017-es szezonját 5-1-es vereséggel. A meccsről itt olvashat bővebben.

16:22

Ennél élőbbek már nem lehetünk

A megújult Origo Sport egyik legjobb tulajdonsága a saját livescore alkalmazás. Ha csak az eredményekre kíváncsi, saját fejlesztésű alkalmazásunkon nyomon követhet minden gólt. Persze nem csak ma, hanem minden nap. Egy kattintással máris az élő eredmények sűrűjében találja magát, itt pedig a vadonatúj Origo Sport felépítéséről, működéséről olvashat picit bővebben:

Kövesse az Újpest-Fradit és a többi rangadót élőben az Origón!
16:27

Biztonságban lesznek

Mármint a szurkolók a Szusza Ferenc Stadionban. Munkatársunk megnyugodva vette tudomásul, hogy a Róbert Károly körútról legalább tíz kisbuszból álló álló rendőrségi konvoj vette az irányt a Megyeri út felé. Újpest-Ferencváros 18 órakor.

16:30

Maguknak köszönhetik

A Manchester United hazai pályán 1-1-es döntetlent játszott a Bournemouth csapatával a Premier League 27. fordulójának szombati nyitómeccsén. José Mourinho csapata Marcos Rojo góljával szerezte meg a vezetést, amit Joshua King egyenlített ki büntetőből. A MU a teljes második félidőt emberelőnyben játszotta végig, Zlatan Ibrahimovic kihagyott egy tizenegyest, így marad a végén az iksz.

King büntetője egy pontot ért a Bournemouth-nak Forrás: AFP/Oli Scarff

16:35

Senki nem léphet büntetlenül Ibra fejére

Aki mégis megteszi, az úgy jár, mint Tyrone Mings. A részleteket megtalálja ide kattintva.

16:39

Ezt elbénázta Ibra

A svéd kihagyott egy tizenegyest a Bournemouth ellen, többek között ezért és 11-est is kivédő Artur Boruc földöntúli teljesítményének köszönhetően nem nyert ma a Manchester United.

16:39

Zlatan zsíroskenyere

Ezt is Mingsszel közösen hozta össze:

Várjuk Böde Dániel reakcióját.

16:42

Megvan az első gól

Öt mérkőzés kezdődött egy időben (15.30) az NB I 22. fordulójában. Az első gólt a Haladás szerezte a Gyirmót vendégeként.

Senki nem tudja azt, amit a MU

A United ezzel a döntetlennel már 139. napja áll a hatodik helyen. Egyetlen más csapat sem töltött ennyi időt ugyanabban a pozícióban a PL idei szezonjában.

16:47

A Napoli-csatár megalázta a szögletzászlót

Dries Mertens parádés gólt pöccintett a Roma kapujába (ezzel 0-1 az eredmény a félidőben), de a belga gólörömére nehéz magyarázatot találni.

16:52

7300

Nem lesz ez rossz hangulató derbi! Az Ujpestfc.hu élő szöveges közvetítése szerint eddig 7300 belépő talált gazdára, és miután a meccs előtt is nyitva lesznek a pénztárak, ez a szám minden bizonnyal csak nőni fog.

16:54

Beindult a Vasas és a Paks

Az angyalföldiek Mezőkövesden vezetnek, a tolnaiak pedig már kettőt hintettek az MTK-nak, a forduló rangadóján még nincs gól. Így állunk 25 perc játék után:

Mezőkövesd-Vasas 0-1
MTK Budapest-Paks 0-2

16:57

Kijátszotta magát

Mármint Laczkó Zsolt a Honvédból. A korábbi válogatott védőt már a Ferencváros elleni első kupameccsen is rögtön a szünetet követően lekapta a pályáról Marco Rossi, és számos kritikát kapott a találkozó után a Paksról kölcsönbe a Honvédhoz érkező játékos. A Videoton elleni rangadón edzője 22 perc után küldte be a helyére Holender Filipet.

17:06

Ezt csak Ibrahimovic teheti meg

Nem tudni, hogy mi hangzott el a játékvezető és Zlatan Ibrahimovic között, de nagyon úgy tűnik, mintha a csatár egy utolsó figyelmeztetéssel leteremtené a bírót. Ez nem fordítva szokott történni?

17:10

Klasszismunka Felcsúton

Vezet a Videoton a Honvéd elleni rangadón, nem is akármilyen góllal: egy kontra során Lazovic kényszerítőzött Suljiccsal, és a visszakapott labdát Danko Lazovic a tizenhatos vonaláról egy gyönyörű laza bokamozdulattal emelte át a kapujából kilépő Gróf Dávid fölött.

17:12

Oktat a Napoli Rómában

Dries Mertens duplázott, a Napoli már 2-0-ra vezet a Roma otthonában és nagyon közel került ahhoz, hogy több mint öt év után meccset nyerjen a farkasok vendégeként.

17:16

Aubameyang utolérte Lewandowskit

A Dortmund a szüetben 2-0-ra vezet a Leverkusen ellen, Dembélé után Aubameyang is betalált. A gaboni ezzel utolérte Lewandowskit a klub legeredményesebb játékosainak örökrangsorában, de lehet, hogy még ma le is hagyja. Mindketten az 5. helyen állnak.

Ranieri visszatért a Leicesterhez?

Csak viccelünk, de a 19. Hull City nem: vezetnek a Leicester otthonában, ezzel a góllal.

17:19

Félidőben így állunk

Mezőkövesd - Vasas 0-1 (Ristevski 20.)

MTK - Paks 0-2 (Vermes R. 19., büntetőből, Szabó J. 22.)

DVSC - Diósgyőr 2-0 (Osváth 30., Ferenczi J. 34.)

Videoton - Honvéd 1-0 (Lazovic 39.)

Gyirmót - Haladás 0-2 (Halmosi 6., Kovács L. 35.)

17:26

Mario Gómez 145

Mario Gómez a Mainz ellen meglőtte pályafutása 145. Bundesliga gólját. A kiváló csatár az örökranglistán így a 15. helyen áll, és az aktív játékosok közül csak a 190-nél járól brémai Claudio Pizzarro van előtte.

Mario Gómeznek már volt alkalma gyakorolni a gólörömöt Forrás: dpa Picture-Alliance/AFP/Thomas Frey
17:32

Dzsudzsák újra elsütötte a balost

A magyar válogatott középpályás góllal vette ki a részét az al-Wahda 4-3-as idegenbeli sikeréből az al-Ittihad ellen. Dzsudzsák 40. percben lőtt góljával már 3-1-re vezetett a csapata, és ugyan visszaengedték a hazaiakat 3-3-ra, a 85. percben Iszmaeli Matar góljával mégis elvitték végül a három pontot.

17:33

Reus el van átkozva

A Dortmund sztárja szinte minden fontos világesemény előtt megsérül, hihetetlen peches futballista. A Leverkusen ellen is lebicegett a pályáról, négy nappal a Benfica elleni, létfontosságú BL-nyolcaddöntő visszavágója előtt.

17:34

Nyert a Tatabánya

Az EHF Kupában hazai pályán 28-26-ra legyőzték a dán Kolding csapatát, és győzelmével el is vette a második helyet a csoportban a dán csapattól.

17:39

Tanári akció, egyenlített a Leicester

Christian Fuchs gyönyörű támadást fejezett be góllal, ezzel 1-1-re áll a Leicester-Hull mérkőzés a PL 27. fordulójában. Élő eredmények itt.

17:42

Betörtek a Chelsea-legendához

John Terry és családja épp síelni voltak, amikor betörők felforgatták a futballista Surrey-ben található otthonát. A BBC híre nem részletei, hogy milyen értékeket vittek el.

17:50

Kinek kell CR és Bale?

Nehéz meccs elé nézett a Real Madrid az Eibar otthonában, hiszen Cristiano Ronaldo, Gareth Bale, Alvaro Morata és Raphael Varane sem állt Zinedine Zidane rendelkezésére. Kár volt félteni a Realt, hiszen 30 perc játék után már 3-0-ra vezet, Benzema kétszer, James Rodríguez egyszer volt eredményes.

17:55

Magyar pályán, magyar gólok

Bizony, bizony, vannak gólok az NB I-ben, így állnak a meccsek a második félidő közepén.

17:59

Szalai-gól!

Ádám meghálálta a helyet a kezdőben: két perccel az Ingolstadt vezető gólja után egyenlített. Így a 62. percben Hoffenheim-Ingolstadt 2-2.

Szalai legutóbb napra pontosan egy hónapja, február 4-én volt legutóbb eredményes a Bundesligában, akkor kettőt vágott a Mainznak.

18:03

Reina földöntúlit védett

És ezzel megmentette a Napoli győzelmét a Roma otthonában (1-2). A déliek öt év után nyertek ismét a farkasok vendégeként.

18:08

Kincs lehet a tövében

Legalábbis el nem tudjuk képzelni, hogy egy ilyen gyönyörű szivárvány tövében ne lenne egy hatalmas kincses láda. Helyszín: The Hawthorns, a West Bromwich Albion otthona, ahol a birminghamiak 50 perc után 0-0-ra állnak a Crystal Palace ellen. Ha a játékban nem is, ebben lehet gyönyörködni:

18:14

Csak kettesével, mert úgy illik

Ha már az imént leírtuk, hogy Szalai Ádám éppen egy hónapja, hogy két gólt lőtt a Mainznak, akkor íme: az Ingolstadt ellen is megvan a dupla, a magyar válogatott csatára a 79. percben is betalált, a Hoffenheim pedig 4-2-re vezet.

18:20

A Vidi nagyon elverte a Honvédot

3-0-ra nyert Felcsúton a Videoton a Budapest Honvéd ellen, ezzel helycsere történt az NB I tabellájának élén. A 22. forduló eredményei itt, tabella pedig itt.

De ne menjenek sehova, hamarosan kezdődik az Újpest-Ferencváros derbi.

18:30

Szalai duplázott, nyert a Hoffenheim

Méghozzá 5-2-re, pedig az Ingolstadt a 60. percben még 2-1-re vezetett. Szalai Ádám kezdőként két gólt szerzett.

A Bundesliga 23. fordulójának össze eredménye itt.

18:46

Satuba került a spori, jól fellökték

Mindez a West Brom és a Crystal Palace mérkőzésén történt. A PL-forduló eredményeit itt találja.

18:53

Meglepetéssel indul

A PL mai rangadóján, a Liverpool-Arsenal meccsen a vendégek kezdőjéből kimaradt a chilei Alexis Sánchez.

18:57

Mahrez is újra a régi

Ahogyan a teljes Leicester City Ranieri menesztése óta. A Liverpool legyőzése után a Hull Cityt is 3-1-re verték a rókák, ráaádásul 0-1-ről fordítva. Mahrez a második hazai gólnál úgy megtáncoltatta a hazai védőket, hogy öröm volt nézni.

19:06

Sztárok nélkül nyert a Real

Bár, ebben a Real Madridban ki nem sztár? Zidane csapata C. Ronaldót, Gareth Bale-t, Moratát és Varane-t nélkülözve nyert nagyon simán az otthon egyébként masszív Eibar otthonában (1-4). A Real előző meccsein látványosan szenvedett, kulcsjátékosai nélkül most azonban könnyedén nyert. A mérkőzés részleteit itt, a spanyol forduló eredényeit itt találja.

A Real Madrid negyedik gólja:

19:19

Látási iszonyok a Szusza-stadionban

A felújított médiaasztalok előtt egy 10 centis korlát akadályozta a kilátást: az első sorban ülő tudósító a kezdés előtt egymás mellett felsorakozó 22 játékosból egyet sem láthatott, aki alacsonyabb volt az átlagnál, az pedig épp a két kaput nem láthatta a sajtóhelyről.

Remek a kilátás! Forrás: Origo
19:33

CR nélkül szárnyal a Real

A Real Madrid kilenc mérkőzést játszott Cristiano Ronaldo nélkül a 2016-2017-es szezonban, ebből nyolcat megnyert és egyszer döntetlent játszott. Ma CR és Bale nélkül győzte le 4-1-re az Eibart a Zidane-csapat.

Ettől persze még kihagyhatatlan a portugál Forrás: Anadolu Agency/2017 Anadolu Agency/Burak Akbulut
19:35

Döcögő támadójáték

Félóra telt el az Újpest-Fradi rangadóból, és a hazaiak ugyan talán kicsivel talán többet birtokolják a labdát, de kapura lövésig még nem jutottak el: Dibusz Dénesnek még nem kellett védenie.

19:37

Vezet a Ferencváros!

35. perc: Gera Zoltán szabadrúgásból talált be az Újpest kapujába. A Fradi középpályása a Marko Djuricin felrúgásáért megítélt szabadrúgást végezte el 17 méterre Balajcza Szabolcs kapujától - a labda kicsit megpattant, ami éppen elég volt ahhoz, hogy az újpesti kapus ne tudjon hárítani. Újpest-Ferencváros ezzel 0-1.

19:51

Előny a Liverpoolnál

A Premier League eheti rangadóján a Liverpool Roberto Firmino 10. percben szerzett góljával 1-0-ra vezet az Arsenal ellen.

19:57

420 perces csendet tört meg a Fradi

Gondolta volna, hogy Ferencváros-játékos legutóbb november 26-án szerzett gólt az NB I-ben? Pedig igen!

Djuricin Gyirmót ellen szerzett találata óta a Fradi egy öngóllal ikszelt az MTK-val (1-1), 2017-ben pedig 0-0-t játszott a Videoton és a Debrecen ellen is. Gera Zoltán törte meg a 420 perces csendet most az újpesti derbin.

20:08

Nyert a Pick a BL-ben

Röviden: MOL-Pick Szeged - PPD Zagreb 26-21 (14-12). Három vereség után ünnepelhettek végre győzelmet a Tisza-partiak. Mindjárt mutatjuk a részleteket is.

20:17

Bajban az Arsenal Liverpoolban

A szünetben 2-0 az angol rangadó, Firmino után Mané is betalált, egy szépen kijátszott akció végén.

20:20

Cavani nincs rossz formában

A Paris Saint-Germain Edinson Cavani 80. percben értékesített büntetőjével verte 1-0-ra a Nancyt, ami azt jelenti, hogy az uruguayi csatár az idei szezonban 36 meccsen 37-szer volt eredményes:

20:22

Ezt tudja egy török tini

A Twente 19 éves török támadója, Enes Ünal ekkora gólt lőtt a Willem II-nek. Az enschedeiek 2-0-ra nyertek.

20:27

Mekkora az úszógumid?

Miközben Leandro szabadrúgáshoz készült az Újpest-Fradin, addig a hazaiak és a vendégek csatára, a kákabélű Lázok János, és a nem éppen könnyűsúlyú Böde Dániel vigyorogva méricskélte a másik úszógumiját, azaz a derékon lévő zsírszövet vastagságát.

20:29

A rangadó

Amit egy udvarral arrébb játszanak: a Crvena Zvezda a gaboni Guélor Kanga góljával vezet 1-0-ra a Partizan Beograd ellen.

20:32

Nyilván tüzes a hangulat

A 153. belgrádi derbi éppen olyan, mint az előző 152 volt:

20:34

Nincs olyan, hogy kihagyhatatlan

Ezt Lázok János bizonyította be, aki az Újpest-Fradin a 75. percben egy visszafejelt labdát 4 méterről rúgott a IV. kerületi éjszakába - a kapu helyett, ugyebár. Továbbra is 1-0-ra vezet az FTC.

20:37

Mutassa már, spori!

Farkas Ádám játékvezetőnek meggyűlt a baja a szerelésével: előbb a borotvahabos flakon nem tudta visszatenni a derekán lévő tartóba, majd a mikroportjának nem találta a helyet - két újpesti játékos is a segítségére sietett, végül a hab a helyére, a port pedig a spori zsebébe került.

20:48

Remény: elsült az ágyú

Az Arsenal szépített Liverpoolban, az 58. percben Danny Welbeck talált be Alexis Sánchez passza után. Élő eredménykövető itt!

20:54

Nyert a Fradi Újpesten

Gera Zoltán 35. percben lőtt góljával a Ferencváros 1-0-ra nyerte a Szusza Ferenc Stadionban az Újpest elleni derbit. Hamarosan jövünk a részletekkel!

21:02

Derbi a tehénlegelőn

Thomas Doll nem volt szívbajos, amikor az Újpest-Fradi után értékelnie kellett a derbit:

"Ha belegondolok, hogy két csapat, amelyik Magyarország legfontosabb meccsét játssza, egy olyan pályán kell, hogy játsszon, amilyen Németországban az ötödik ligában sem rendeznek meccset, legfeljebb tehenek legelnek rajta, akkor nem nagyon találom a szavakat. Hiába akarnak a nézők jó focit, akciókat és gólhelyezeteket látni, ha egy ilyen pályán csak az előre vágott hosszú labdákkal lehet operálni."

Ja, és természetesen örül a győzelemnek, és gratulál a csapatának a hét két fontos meccsén (a Honvéd elleni MK-visszavágón és a derbin) aratott győzelemhez.

21:27

Wenger húzta a rövidebbet

A Liverpool 3-1-re legyőzte az Arsenalt a Premier League szombati rangadóján, így az elmúlt hetekben sok támadást kapó két edző közül Jürgen Klopp örülhetett, Arsene Wenger pedig még összébb vonhatja a szemöldökét.

21:28

Ennyi volt mára

Köszönjük megtisztelő figyelmüket, ezennel véget ér a szombati percről percre hírfolyamunk. Találkozunk egy hét múlva!