Manchester United's Belgian forward Romelu Lukaku jubilates after scoring a goal during the UEFA Champions League round of 16 second-leg football match between Paris Saint-Germain (PSG) and Manchester United at the Parc des Princes stadium in Paris on March 6, 2019. (Photo by FRANCK FIFE / AFP)
Az FC Portónak egygólos hátrányt kell ledolgoznia az AS Roma ellen.

Mindent egy helyen az Eb-ről

21:40
2019. március 6.

Köszöntjük kedves olvasóinkat! A Paris Saint-Germain kétgólos előnyről várja a hazai visszavágót, így kényelmes helyzetben léphet pályára szerdán a Manchester United ellen a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében, míg az FC Portónak egygólos hátrányt kellene ledolgoznia hazai pályán az AS Roma ellen.

21:42

A PSG az Old Traffordon 2-0-s győzelmet aratott, de az is kedvező a számára, hogy az angol középpálya vezérét, a francia világbajnok Paul Pogbát kiállították, ráadásul sérülés miatt Ander Herrera, Jesse Lingard, Juan Mata, Nemanja Matic, Alexis Sánchez és Antonio Valencia sem játszhat Párizsban.

Hat tinivel indul Solskjaer csapata a PSG ellen

A Manchester Unitednek kétgólos hátrányt kellene ledolgoznia Párizsban.

21:46

A statisztikában sem bízhatnak a manchesteriek, mivel európai kupában korábban három olyan párharcot vívtak, melyek első mérkőzését hazai pályán elveszítették, és mindhárom alkalommal kettős vereséggel búcsúztak: a BL-ben a 2001-es negyeddöntőben a Bayern Münchennel (0-1, 1-2), a 2005-ös nyolcaddöntőben az AC Milannal (0-1, 0-1), az Európa Liga 2012-es nyolcaddöntőjében pedig az Athletic Bilbaóval (2-3, 1-2) szemben buktak el így.

21:49

A párizsiak viszont mind a 15 olyan nemzetközi párharcukat megnyerték, melyben idegenbeli sikerrel kezdtek.

21:51

A másik szerdai összecsapás már korántsem tűnik ilyen egyértelműnek, ugyanis az AS Roma 2-1-es előnnyel utazik Portugáliába. Az első mérkőzésen a Farkasok a 19 éves Nicolo Zaniolo duplájával kerültek megnyugtató előnybe, Adrián López hajrában szerzett találata azonban nyílttá tette a továbbjutás kérdését.

Nicolo Zaniolo lehet Frencesco Totti utódja Forrás: AFP/Andreas Solaro
21:52

A múltbeli eredményeket tekintve ugyanakkor a Portónak így is bravúrnak számítana a negyeddöntőbe jutás, ugyanis húszból mindössze négy olyan európai kupapárharcából ment tovább, amikor idegenben elveszítette az első felvonást. Érdekesség azonban, hogy ezek közül háromszor is 2-1 volt az az eredmény, amelyről fordítani tudott.

21:53

Az előző kiírásban elődöntős rómaiak tavaly az egyenes kieséses szakaszban mindhárom idegenbeli mérkőzésükön vereséget szenvedtek, a mostani csoportkörben pedig a címvédő Real Madrid és a cseh Plzen vendégeként is kikaptak.

21:54

21:55

21:57

A csapatok most érkeznek a pályára, már felcsendült a Bajnokok Ligája himunsza. Hamarosan kezdődnek a mérkőzések.

22:00

Neymar és Cavani hiányában mindenki Mbappétól várja a gólokat.

A 20 éves Kylian Mbappe a világ legértékesebb játékosa Forrás: AFP/Anne-Christine Poujoulat
22:01

Elkezdődött

A Manchester United kezdte a mérkőzést Párizsban.

22:04

A második percben megszerezte a vezetést a Manchester United. Kehrer borzalmas hazaadására Lukaku csapott le, megtolta a labdát a kivetődő Buffon mellett és az üres kapuba passzolt.

22:06

Támad a PSG

A manchesteri gól előtt is hasonló volt a forgatókönyv. A párizsi csapat játékosai tili-toliztak, de komoly helyzetet nem tudtak kialakítani.

22:08

Di Maria ugratta ki a bal oldalon Bernatot, aki középre passzolt, az érkező Mbappé hat méterről kaupra belsőzött, de elakadt a blokkban a kísérlete.

22:10

A bekapott gól óta a PSG játéka teljesen feltolódott a Manchester United térfelére.

22:12

Dani Alves jobbról belőtt labdájára Mbappé érkezett, de Lindelöf tisztázott egy megelőző szereléssel.

22:13

A 12. percben Mbappé kapott kiugratást, éles szögből lőtt, de a labda elment keresztbe a kapu előtt, azonban érkezett Bernat a hosszú oldalon, és az üres kapuba passzolt.

22:15

Bár gólt még nem szereztek a portugálok, nagy fölényben játszanak, és több veszélyes távoli lövésük is volt az első 10 percben.

22:16

Egy bal oldali beadásra Dani Alves érkezett a hosszú oldalon, 15 méterről ráfordulásból lőtt, de méterekkel fölé szállt a próbálkozása.

22:18

Kylian Mbappé már öt gólpassznál jár a Bajnokok Ligája idei szezonjában, ez a legtöbb a mezőnyben.

22:19

A 20 éves támadó a Bajnokok Ligája történetének negyedik legfiatalabb játékosa, aki elérte a 25 meccses határt.

22:21

Egy kontratámadás végén a bal oldalon felfutó Bernat kapott remek labdát, majd 12 méterről kapura bombázott, azonban De Gea kitenyerelte a labdát.

22:23

A 20. percben Di Maria is megvillant. Az argentin szélső 20 méteres bombája centikkel kerülte el a bal kapufát.

22:23

Egy szabadrúgás után Manolas elé került a labda, de blokkolták a közeli lövését.

22:26

A manchesteri gól óta a párizsiak vérszemet kaptak, és egy pillanatra sem adják át az irányítást a vendégeknek. A hazaiak már 3-4 góllal is vezethetnének.

22:28

Tiquinho Soares talált be egy sakk-mattra kijátszott akció végén, és bár visszanézték az esetet videón, mert felmerült, hogy a találat lesről született, megadták. Így már a Porto áll továbbjutásra.

22:31

Újra vezet a Manchester United. A 30. percben Rashord középre tartó lövése kicsorgott Buffon kezei közül, a kipattanóra Lukaku érkezett és közelről a kapuba lőtt.

22:35

Jöhet a PSG

Draxler jobbról belőtt labdájára Di Maria érkezett a hosszún, ráfordulásból kapura bombázott, de a labda elakadt Lindelöfben.

22:37

A középhátvéd Eric Bailly helyére Diogo Dalot érkezett a Manchester Unitedbe. Hihetetlenül pechesek a vendégek, hiszen sérülés miatt Ander Herrera, Jesse Lingard, Juan Mata, Nemanja Matic, Alexis Sánchez és Antonio Valencia sem játszhat a párizsi mérkőzésen.

22:38

Éder Milito buktatta Perottit a tizenhatoson belül, büntető! De Rossi kivárta, merre mozdul Casillas, és a másik irányba gurított. Jelen állás szerint megint a Roma a továbbjutó.

22:43

Dalot indult meg a jobb oldalon, a középre lőtt labdájába a visszafutó Verratti ért bele, de így lett veszélyes. Azonban a kapura tartó labdát Buffon vetődve hárította.

22:45

A PSG legutóbb 1997-ben kapott két gólt az első harminc percben a Bajnokok Ligájában.

22:48

A Manchester United két helyzetből két gólt szerzett, míg a PSG hiába kontrolálta szinte az egész első félidőt, hátrányból várhatja a folytatást.

23:03

Folytatódik a meccs Párizsban, nem cserélt Thomas Tuchel.

23:09

Egyik pályán sem estek egymásnak, sem Párizsban, sem Portóban nem volt még komyoly helyzet a második félidőben.

23:12

A Manchester United sorozatban a 21. idegenbeli mérkőzésén szerzett gól. Ilyen jó szériája legutóbb 1956 novembere és 1957 szeptembere között volt a csapatnak Sir Matt Busby irányításával.

23:13

Marega lőtt kiszorított helyzetből, Olsen szögletre tornázta a lapos próbálkozást.

23:14

Egy bal oldali beadásra Moussa Marega robbant be, és három méterről a léc alá belsőzött. Jelenleg hosszabbításra áll a párharc.

23:14

Nagyszerű támadás végén emelt elegánsan De Gea kapujába az argentin, az asszisztens azonban kiszúrta, hogy a támadó lesről indult, így még a videobíróra sem volt szükség.

23:19

A Roma csatára, Edin Dzeko és a Porto veterán hátvédje Pepe kakaskodott. A két játékos összeérintette homlokát, majd a bosnyák csatár úgy terült el, mint aki hatalmas K.O.-t kapott volna. Mindketten sárga lapot kaptak.

23:24

Az FC Porto 63 percnyi játék után 2-1-re vezet az AS Roma ellen. Az olasz csapat két héttel ezelőtt 2-1-re nyerte az odavágót, ha így marad, jöhet a túlóra az Estádio do Dragaóban.

23:28

A PSG német válogatott játékosa, Julian Draxler a combjához kapott egy beadás után, és azonnal jelezte, hogy nem tudja folytatni a játékot. A helyére Leandro Parades érkezett. A másik német válogatott Thilo Kehrert a belga válogatott Thomas Meunier váltotta.

23:30

PSG-helyzet

Mbappé ment el a jobb oldalon, a középre lőtt labdájára Di Maria érkezett, de Ashley Young az utolsó pillanatban tisztázott.

23:34

A 75. percben járunk a PSG-Manchester United mérkőzésen. Egy gól sorsdöntő lehet. Ha a manchesteriek találnának be, továbbjutnának. Ha a párizsiak szereznek gól, lezárják a mérkőzést.

23:37

Támad a PSG

Dani Alves védelem mögé benyesett labdáját Meunier érte el az alapvonalon, középre tette volna az érkező Mbappénak, de Smalling szögletre mentette előle.

23:38

Pereira helyére a 19 éves holland tehetség, Tahith Chong érkezett a pályára.

23:40

Meunier futott el a jobb oldalon, középen nem jött senki, ezért éles szögből lőtt, azonban De Gea könnyedén védett.

23:42

Mbappé lépett ki ziccerben, el akarta tolni a labdát De Gea mellett, de cselezés közben elcsúszott. A labda azonban továbbgurult, érkezett Di Maria, aki éles szögből lőtt az üres kapura, de a kapufát találta el.

23:45

A Porto még mindig hosszabbításra áll a Roma ellen, de folyamatosan támad. A 83. percben Olsennek kellett védenie Otavio bombaerős lövését.

23:47

A Manchester United edzője megint cserélt. Ashley Young helyére a 17 éves Mason Greenwoodot küldte pályára.

23:50

Presnel Kimpembé teljesen vételnül kézzel érte bele egy távoli lövésbe, a játékvezető pedig háromperces videózás után büntetőt ítélt a Manchester Unitednak a 92. percben.

23:52

Marcus Rashord nagy erővel a jobb felső sarokba lőtt.

23:54

Az utolsó percekre bejött Edinson Cavani, de a 93. percben valószínűleg már későn.

23:54

A Porto 2-1-re legyőzte a Romát, így jöhet a hosszabbítás.

23:57

Hősiesen védekezik a Manchester United, amelyben Romelu Lukaku már középső védőt játszik. A 99. percben járunk.

23:59

Két napon belül két bombameglepetés a Bajnokok Ligájában. A Manchester United kétgólos hátrányból fordította meg idegenben a PSG elleni párharcot, és folytatódik a Solskjaer-mágia.

00:00
2019. március 7.

A tavalyi elődöntős AS Roma kezdte a hosszabbítást.

00:06

Lorenzo Pellegrini megsérült, a Roma ugyan a rendes játékidőben már hármat cserélt, de az új szabályok értelmében egyet már a hosszabbításban is lehet cserélni, így Patrik Schick érkezett a helyére.

00:10

A Manchester United a Bajnokok Ligája történetének első csapata, amely kettő vagy többgólos hazai vereség után idegenben harcolta ki a továbbjutást.

00:11

A hosszabbítás első félidejében az AS Roma dominál.

00:16

Az FC Porto-AS Roma mérkőzésen közel sincs akkora iram, mint amekkora a PSG-Manchester Uniteden volt. Olyan mintha a csapatok már a lefújás előtt 15 perccel a büntetőpárbajt várnák.

00:18

Szünet

Gyors térfélcsere után folytatódat a mérkőzés. Negyedóra maradt a BL-szezon első tizenegyespárbajáig.

00:21

Egy jobb oldali szögletre Manolas robbant be, de nyolc méterről kapu fölé fejelt.

00:23

Dzeko tört be a tizenhatoson belülre, majd 14 méterről nem sokkal lőtt fölé.

00:25

Zaniolo kiugartásával Dzeko került ziccerbe, átpörgette a labdát a kivetődő Casillas fölött, de a labda olyan lassan gurult, hogy Pepe visszaért és kivágta a labdát a gólvonalról.

00:27

A 113. percben egy jobbról belőtt labdára Fernando Andrade robbant volna be, de Florenzi mintha megfogta volna a mezét. Cakír játékvezetőt kihívják videózni. Ez nem sok jót jelent a Romának.

00:28

Cakir játékvezető a 116. percben tizenegyest ítélt a Portónak.

00:29

Alex Nicolao Telles a jobb felső sarokba lőtt. Továbbjutásra áll a Porto, és már biztosan nem lesz tizenegyespárbaj.

00:32

Már letelt a 120 perc, de a videózás miatt a játékvezető biztosan rá fog húzni néhány percet.

00:35

Schick futott egy kifelé guruló labdára, Marega futott utána és a lábai beleakadtak a Roma játékosába. Cakir ezúttal is videózott, de nagy meglepetésre most nem ítélt büntetőt.