Rafa Nadalék hátrányból fordítottak a Davis-kupa-döntőn

Nadal vs Khachanov Davis Cup in Madrid, Spain TENNIS russia tatare Spo madrid nadal rafa DAVIS CUP Spain khachanov
Rafa Nadal kulcsszerepet vállalt a hazaiak fordításában
A hazai pályán szereplő spanyol válogatott nyitómeccsén úgy győzte le Oroszországot a megújult tenisz Davis Kupa madridi döntőjében kedden, hogy az első egyes mérkőzést követően még hátrányban volt.

A Caja Magica (Varázsdoboz) komplexumban zajló, 18 csapatos finálé második versenynapján Andrej Rubljov ugyanis három szettben bizonyult jobbnak Roberto Bautista-Agutnál, de azt követően Rafael Nadalnak sikerült egyenlítenie, miután két játszmában legyőzte Karen Hacsanovot. A döntés így a párosokra maradt, ahol ismét spanyol siker született.
Az oroszok egy győzelemmel és egy vereséggel zárták csoportkörös szereplésüket, az egy győzelemmel álló spanyolok legközelebb az egy vereséggel álló horvátokkal játszanak.

Rafa Nadal kulcsszerepet vállalt a hazaiak fordításában Forrás: Picture-Alliance/AFP/usage worldwide/Juan Carlos Rojas

A 20 millió dollár összdíjazású tornán a 12 selejtező győztese mellett az előző évben elődöntős horvát, francia, spanyol és amerikai, valamint a szabadkártyás argentin és brit válogatott indulhat. Hétfőtől csütörtökig hat háromcsapatos csoportban küzdenek a résztvevők, ezekből az első helyezettek mellett a két legjobb második jut tovább. Csütörtök este és pénteken a negyed-, szombaton az elődöntők lesznek, a finálét pedig vasárnap rendezik.

Eredmények, 2. forduló:
B csoport:
Spanyolország-Oroszország 2-1
Rafael Nadal-Karen Hacsanov 6:3, 7:6 (9-7)
Marcel Granollers, Feliciano Lopez-Andrej Rubljov, Hacsanov 6:4, 7:6 (7-5)
korábban közölt keddi eredmény:
Roberto Bautista-Agut - Rubljov 6:3, 3:6, 6:7 (0-7)

D csoport:
Ausztrália-Kolumbia 3-0
John Peers, Jordan Thompson - Juan-Sebastian Cabal, Robert Farah 6:3, 3:6, 7:6 (9-6)

Gael Monfils-Nisioka Josihito 5:7, 2:6
Pierre-Hugues Herbert, Nicolas Mahut - Ben McLachlan, Ucsijama 6:7 (4-7), 6:4, 7:5