A Premier League-ben szereplő Arsenal élénken érdeklődik Rodrigo Moreno, a Valencia támadója iránt.

Brit sajtóértesülés szerint az észak-londoni klubnál próbálnak felkészülni arra az esetre, ha nem sikerül szerződést hosszabbítaniuk Pierre-Emerick Aubameyanggal, valamint Alexandre Lacazette-tel. A gaboni támadót állítólag a Manchester United és a Barcelona is vinné, míg a francia csatárt állítólag az Atlético Madrid akarja megszerezni.

Lacazette és Aubameyang az Arsenal két leggólerősebb játékosa Forrás: AFP/Adrian Dennis

A 29 éves Rodrigo az Arsenal egyik célpontja, ráadásul a Valencia tulajdonosának is vannak elképzelései a csapat átalakításáról, és a Mirror információi szerint hajlandó lenne megválni a játékostól.

Rodrigo szerződésében 110 millió fontos kivásárlási ár szerepel, de a koronavírus-járvány miatt kialakult helyzetben várhatóan ennek az összegnek kevesebb mint a feléért, 45-50 millió fontért is eladnák.

Rodrigo a Valencia legértékesebb játékosa Forrás: AFP/Glyn Kirk

A brazíliai születésű támadójátékos 2014 óta futballozik a Valenciában, a spanyol válogatottban 22-szer lépett pályára. Rodrigo a most szünetelő idényben öt gólt lőtt és 11 gólpasszt adott klubcsapatában, háromszor pedig a spanyol válogatott volt eredményes.