Elkészült az osztrákokkal közös árvízi figyelmeztető és előrejelző rendszer a Rábán

ÉPÜLET ÉVSZAK fa FOLYÓ FOTÓ FOTÓTÉMA fűzfa NÖVÉNY TÁJ tájkép tavasz templom természetfotó
Győr, 2019. március 21. Tavaszi lombkezdemények a Rába folyó elöntött ártérében álló fákon. A túlparton húzódó árvízvédelmi töltés mögött lakóépületek sora és templom a ma Újvárosnak nevezett városrészben. MTVA/Bizományosi: Jászai Csaba *************************** Kedves Felhasználó! Ez a fotó nem a Duna Médiaszolgáltató Zrt./MTI által készített és kiadott fényképfelvétel, így harmadik személy által támasztott bárminemű – különösen szerzői jogi, szomszédos jogi és személyiségi jogi – igényért a fotó készítője közvetlenül maga áll helyt, az MTVA felelőssége e körben kizárt.
Vágólapra másolva!
Elkészült a Rába folyón a magyar és osztrák szakemberek által kiépített árvízi figyelmeztető és előrejelző rendszer - tudatta a Nyugat-dunántúli Vízügyi Igazgatóság.
Vágólapra másolva!

Az Európai Unió által az INTERREG program keretében támogatott, 1,9 millió euró összköltségű, 2016-ban indult projektben, a meglévő Rába előrejelző rendszert fejlesztették tovább,

hidrodinamikai és hidrológiai modellek aktualizálásával, a számítógépes háttér fejlesztésével, az előrejelző szoftverek frissítésével

- írták az igazgatóság közleményében.

A Rába folyó elöntött ártérében álló fák. Győr, 2019. március 21. Forrás: MTI/Jászai Csaba

Hozzáfűzték: a korszerű, grafikus megjelenítést alkalmazó nagy teljesítményű számítógépes rendszer - különböző árvízi helyzetekben - pontos vízállás és vízhozam adatokat alkalmazva, több lehetséges csapadék, - és elöntés forgatókönyvet is felhasználva alkalmas valós idejű árvízi elöntések előrejelzésére.

A tájékoztatás szerint projekt eredményei segítik a felkészülést,

hatékonyabbá teszik a védekezésben részt vevő vízügyi, katasztrófavédelmi és önkormányzati szervek együttműködését,

szolgálják a Rába menti térségben élő emberek és javak biztonságát, biztosítják a védekezéshez szükséges információk gyors és hatékony elérhetőségét.

A jelenleg is tartó tesztidőszak 2020 június 30-án zárul le, ezt követően állítják az árvízi figyelő és előrejelző rendszert folyamatos használatba.