Kiesett a US Open-győztes a Roland Garroson

Horizontal
Austria's Dominic Thiem leaves the court at the end of his men's singles quarter-final tennis match against Argentina's Diego Schwartzman on Day 10 of The Roland Garros 2020 French Open tennis tournament in Paris on October 6, 2020. (Photo by Thomas SAMSON / AFP)
A US Openen győztes osztrák Dominic Thiem számára a negyeddöntő jelentette a végállomást a francia nyílt teniszbajnokságon.

A harmadik helyen kiemelt 27 éves játékos a 12.-ként rangsorolt argentin Diego Schwartzmannal csapott össze kedden a legjobb nyolc között, és maratoni, 5 óra 8 perces csatában maradt alul.

Hiába ütött ilyen nyerőket Thiem:

A rendkívül színvonalas, izgalmas mérkőzés öt játszmája közül három is rövidítésben dőlt el, a döntő szettet pedig már a 28 esztendős dél-amerikai bírta jobban.

Nem ártott meg a barátságuknak:

Schwartzman pályafutása első Grand Slam-elődöntőjére készülhet, az ellenfele az olasz Jannik Sinner vagy a 12-szeres párizsi bajnok Rafael Nadal lesz. Érdekesség, hogy szeptemberben, a Roland Garrost megelőző római tornán az argentin - karrierje során először - legyőzte a spanyol salakkirályt.

Eredmények, negyeddöntő:
férfiak:
Schwartzman (argentin, 12.)–Thiem (osztrák, 3.) 7:6 (7-1), 5:7, 6:7 (6-8), 7:6 (7-5), 6:2

női páros, negyeddöntő:
Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 2.)–Marta Kosztyuk, Aljakszandra Szasznovics (ukrán, fehérorosz) 6:2, 7:5