Holender Filip csapata, a szerb Partizan Beograd továbbjutott a labdarúgó Konferencia-liga selejtezőjének harmadik fordulójából, a Kleinheisler Lászlót foglalkoztató horvát NK Osijek viszont kiesett.

A belgrádi együttes a párharc egy héttel ezelőtti első mérkőzésén 1-1-es döntetlent játszott az orosz FK Szocsi otthonában. A csütörtöki, hazai visszavágón 2-2-es eredménnyel zárult a rendes játékidő, majd a hosszabbítás is. A tizenegyespárbajt a Partizan nyerte 4-2-re, a következő körben pedig a portugál Santa Clara csapatával találkozik.

A magyar válogatott Holender Filip kezdő volt, majd a 71. percben lecserélték.

Az eszéki csapat az első meccsen 4-2-re kikapott a bolgár CSZKA Szófia otthonában, csütörtökön házigazdaként pedig 1-1-es döntetlent játszott. A válogatott Kleinheisler László végig a pályán volt.

A továbbjutó csapatoknak már csak egy párharcot kell sikerrel venniük a csoportkörbe jutáshoz.

Eredmények, selejtező, 3. forduló, visszavágók:
Dundalk FC (északír)-SBV Vitesse (holland) 1-2 (0-2)
Továbbjutott: a Vitesse, 4-3-as összesítéssel
Linzer ASK (osztrák)-FK Vojvodina (szerb) 6-1 (1-1)
Tj.: a LASK, kettős győzelemmel (7-1)
Partizan Beograd (szerb)-FK Szocsi (orosz) 2-2 (0-1, 2-2, 2-2) - tizenegyesekkel: 4-2
Tj.: a Partizan, tizenegyesekkel
NK Osijek (horvát)-CSZKA Szófia (bolgár) 1-1 (1-1)
Tj.: a CSZKA Szófia (5-3)