Szoboszlai egy perccel a beállása után gólpasszt adott, győzött a Lipcse

RB Leipzig - VfB Stuttgart Sports soccer --- Bundesliga Horizontal
20 August 2021, Saxony, Leipzig: Football, Bundesliga, RB Leipzig - VfB Stuttgart, Matchday 2, Red Bull Arena: Leipzig midfielder Dominik Szoboszlai scores the 1:0. IMPORTANT NOTE: In accordance with the regulations of the DFL Deutsche Fußball Liga and/or the DFB Deutscher Fußball-Bund, it is prohibited to use or have used photographs taken in the stadium and/or of the match in the form of sequence pictures and/or video-like photo series. Photo: Hendrik Schmidt/dpa (Photo by HENDRIK SCHMIDT / DPA / dpa Picture-Alliance via AFP)
A Gulácsi Péterrel a kapuban felálló RB Leipzig hazai pályán 3-0-ra verte az újonc Vfl Bochumot a Bundesliga 7. fordulójának szombati esti mérkőzésén. Szoboszlai Dominik a kispadról szállt be a 69. percben, egy perccel később pedig az ő szögletébeől szerezte meg a vezetést csapata. Az influenzás Willi Orbán nem volt a keretbe nevezve.

A hét közi Bajnokok Ligája-fordulóban hazai pályán a belga Bruges csapatától kellemetlen 2-1-es vereséget szenvedő lipcsei csapat kezdőjébél Mukiele mellett a két magyar játékos, Willi Orbán és Szoboszlai Dominik maradt ki, előbbi a meccskeretbe sem került be, miután influenzás lett.

Ott volt viszont a klubikonnak számító, az RB Leipziget alapítása óta szolgáló dán Yussuf Poulsen, aki 300. mérkőzését játszotta a csapatban.

A találkozót, ahogy azt várni lehetett, a lipcsei csapat kezdte lendületesebben, amelyik már a 4. percben kiharcolt egy büntetőt, ami azonban két perc videozás után visszavont Robert Hartmann játékvezető. A 11. percben aztán Forsberg lövése után védett nagyot a vendégek kapusa, hat perccel később pedig Poulsen fejese kerülte el kevéssel a Bochum kapuját.

Az első félórához közeledve előbb ismét Poulsen téveszt célt, ezúttal Angelino beadása után, majd Nkunku volt önző, a francia inkább lőtt, ahelyett, hogy a középen egyedül a labdát váró dánt játszotta volna meg. A következő percekben az újonc is eljutott néhány lehetőségig, de a félidő végén - különösen Poulsen révén - ismét a hazaiak voltak veszélyesebbek.

A második félidőben sokáig egyik kapu előtt sem alakult ki komolyabb helyzet, mígnem a 69. percben pályára nem lépett Szoboszlai Dominik, aki egy percen belül gólpasszt adott egy kiválóan betekert szögletből a vele együtt érkező André Silvának.

Szoboszlai Dominik lendületet vitt a Lipcse játékába Forrás: dpa Picture-Alliance via AFP/Hendrik Schmidt

És, ha egy üzlet beinul: három perccel később már két gól volt a lipcseiek előnye, ugyanis André Silva gólpasszából Christopher Nkunku is betalált, sőt a francia hat perccel később duplázni tudott, azaz idénybeli 10. meccsén már 9 gólnál jár.

A Lipcse végül magabiztosan győzött, és a megszerzett három ponttal a 7. helyre lépett előre a tabellán.

A mérkőzés összefoglalója, benne Szoboszlai gólpasszával ide kattintva nézhető meg.