Cikkünk folyamatosan frissül
A Bajnokok Ligája csoportkörének 4. fordulójában kedd este a Manchester United az Atalanta otthonában játszik fontos mérkőzést. Cristiano Ronaldóékon kívül pályára lép a Juventus, a Bayern München és a Barcelona is. Közülük a bajorok számára már a továbbjutás sem elérhetetlen, a katalánok pedig a kiesés elkerüléséért játszanak.
21:30
2021. november 2.

Köszöntjük kedves olvasóinkat!

Köszöntjük kedves olvasóinkat! Tartsanak velünk a Bajnokok Ligája csoportkörének 4. foordulójának keddi játéknapján is, és nem maradnak le semmi fontos eseményről sem!

21:33

A játéknap programja

Számos nagycsapat a pályára lép az esti programban:

Dinamo Kijev (ukrán)-FC Barcelona (spanyol)
Bayern München (német)-Benfica (portugál)
Villarreal (spanyol)-Young Boys (svájci)
Atalanta (olasz)-Manchester United (angol)
Sevilla (spanyol)-Lille OSC (francia)
Juventus (olasz)-Zenit (orosz)

21:39

Ronaldo a kezdőben

Természetesen Cristiano Ronaldo a kezdőcsapatban kapott helyet az Atalanta otthonában.

21:41

Ígéretes Juventus-kezdő

Chiesa, Morata és Dybala is a Juventus kezdőjében, ami nem sok jóval kecsegtet a Zenit számára.

21:44

A továbbjutás a tét a Bayern számára

Vajon ma hány gólt lő Robert Lewandowski a Benfica ellen? Ennél fontosabb lehet a bajorok számára, hogy egy újabb győzelemmel már biztos továbbjutónak mondhatná magát.

21:48

Forró a talaj a Barca játékosai alatt

A Barcelonának nem fér bele egy újabb botlás, ha szeretnének továbbjutni a csoportból. Kijeven ott van a kezdőcsapatban Ansu Fati is, aki most ismét megmutathatja, miért tartják Lionel Messi méltó örökösének.

22:00

Megkezdődött a mérkőzés

Mind a hat pályán útjára indult a labda. Jó szórakozást kívánunk!

22:02

Benfica helyzettel indul a mérkőzés

Pizzi lövését blokkolták a Bayern védői a 2. perc elején.

22:03

Újabb Benfica-lehetőség

A 3. percben egy veszélyes szabadrúgás után éppenhogy elszállt a labda a portugálok támadói felett.

22:04

Manchesteri kapufa

Scott McTominay találta el a kapufát az 5. percben.

22:06

Lewandowski a 100. BL-meccsét játssza

A világklasszis lengyel csatár a Benfica ellen a 100. alkalommal lép pályára a Bajnokok Ligájában.

22:06

Ronaldo bűvöli a labdát

A portugál aranylabdát ad a látványra szélen, egyszerre három Atalanta-védőt bolondítana meg, de nem járt sikerrel.

22:08

Helyzettel válaszol a Bayern

Coman beadása után Gnabry közeli lövését védte Vlachodimos a 7. percben.

22:11

GÓÓÓL! Vezet az Atalanta

A 12. percben Josip Ilicic góljával az Atalanta megszerezte a vezetést a Manchester United ellen.

22:13

Vezet a Juventus a Zenit ellen

Bernardeschi helyzete kimaradt, aztán Dybala először a kapufát találta el, majd a 12. percben az argentin támadó gólt lőtt. Dybala egy szöglet után a visszafejelt labdát kapásból vágta a kapuba.

Paulo Dybala (balra) szerzett vezetést a Zenit ellen Forrás: AFP/Isabella Bonotto
22:13

Ronaldo lépett ki

Ronaldo kapott egy túl hosszú indítást, a kapujából kijövő Musso elérte a labdát.

22:16

Gólt szerzett a Benfica, de les miatt nem adták meg

Egy szöglet után a 15. percben Pizzi lesről fejelte tovább a labdát.

22:16

Az Európa-bajnoki döntő emléke

Luke Shaw az olaszok elleni Eb-döntőben kapásból lőtt szép gólt, ezúttal nem találta el a kaput.

22:17

Vezet a Sevilla a francia bajnok ellen

A 15. percben Lucas Ocampos közelről vágott a Lille kapujába egy kipattanót.

22:19

Nagyot védett a Benfica kapusa

Alphonso Davies nagyszerű szabadrúgását hárította Vlachodimos a 18. percben.

22:20

Szép manchesteri támadás

A 21. percben Pogba adta be a labdát, de Ronaldo nem tudta kapu felé irányítani a labdát a fejével.

22:21

Zapata éles szögből

Zapata lő éles szögből, a rövid felső sarok mellett hagyja el a labda a pályát.

22:25

Már két góllal vezethetne a Juve

Egyelőre csak Dybala talált be, de az argentin passzából Morata is gólt lőhetett volna, ám a spanyol csatár nagy helyzetben a léc fölé bombázott.

22:27

Lewandowski góljával vezet a Bayern

Coman szenzációs cselekkel bolondította meg ellenfelét a jobb oldalon, középre adását pedig a hosszú saroknál érkező Lewandowski néhány méterről a kapuba fejelte a 26. percben. A lengyel csatár már a 20. gólját szerezte ebben a szezonban, és ehhez csupán 16 meccsre volt szüksége.

22:30

Ilicicet megrúgták

Az Atalanta gólszerzője ápolásra szorul, de tudja folytatni a játékot.

22:30

A Zenit egy elképesztő öngóllal egyenlített a Juve otthonában

A 26. percben Karavajev a bal oldalról ívelt középre, az Eb-győztes Leonardo Bonucci nagyon rosszul ért bele a labdába és hatalmas öngólt fejelt.

22:31

Óriási United-védekezés

Bailly hatalmasat mentett Zapata kísérleténél

22:33

Még gól nélkül a Barca

Az első fél órában nem járt sikerrel a Barcelona a Dinamo Kijev otthonában.

22:33

Gyönyörű góllal növelte előnyét a Bayern

Lewandowski a gólja után gólpasszt is adott. Egy szép kiugratást követően a lengyel csatár kissé Gnabry mögé passzolt, a német válogatott szélső gyönyörű mozdulattal sarkazott a kapuba a 32. percben

22:38

Megsérült a Manchester United sztárja

A 39. percben Raphael Varane sérülés miatt elhagyta a pályát, Mason Greenwood jött a pályára.

22:39

Szépített a Benfica

Egy bal oldalról érkező beadást a remek ütemben felugró Morato fejelt a kapuba a 38. percben. Először kapott gólt az idei BL-szezonban a Bayern. Még 2-1-re vezetnek a bajorok.

22:40

GÓÓÓL! Vezet a Villarreal!

Etienne Capoue 36. percben szerzett góljával a Villarreal megszerezte a vezetést a Young Boys ellen.

22:44

Tizenegyesből egyenlített a Lille a Sevilla ellen

A 43. percben a videobírós visszajátszás után 11-est kapott a francia csapat. Jonathan David gólra váltotta a büntetőt.

22:46

GÓÓÓL! Ronaldo egyenlít!

Az első félidő ráadásában Cristiano Ronaldo góljával a Manchester United kiegyenlített. A portugál aranylabdát fantasztikus labdát kapott sarokkal Bruno Fernandestől.

22:47

Lewandowski 11-est hibázott

A szünet előtt a videobírós visszajátszás után 11-est kapott a Bayern. Lewandowski állt a labda mögé, de nagyon gyengén a kapu közepébe lőtt, Vlachodimos könnyedén fogta meg a labdát. Maradt a 2-1 a félidőben a németeknek.

Folytatódnak a mérkőzések

Szépen lassan minden pályán megkezdődik a második félidő.

23:04

Djimsiti a pályán

Az Atalantában Pasalic helyére Djimsiti érkezett a pályára.

23:05

Bayern-helyzettel indul a második félidő

Lewandowski szép mozdulattal, sarokkal tette vissza a labdát, a Benfica-védők felszabadítottak.

23:08

Nagy United-helyzet

Bruno Fernandes rúgta bele a blokkba a tizenhatoson belülről a labdát.

23:08

Megint két góllal vezet a Bayern

Szenzációs támadás után, az előző meccs hőse, Leroy Sané a Davies által visszafejelt labdát bezúdítja a bal alsó sarokba a 49. percben. 3-1 a Bayern München javára.

23:11

Fordít a Lille a Sevilla ellen

Az 51. percben Jonathan Ikone góljával már a franciák vezetnek 2-1-re.

23:11

GÓÓÓL! Egyenlít a Young Boys

Christian Fassnacht 55. percben szerzett góljával a Young Boys kiegyenlített a Villarreal otthonában.

23:14

Nem adták meg a Young Boys gólját

A videobíró les miatt érvénytelenítette a Young Boys egyenlítő gólját.

23:15

Dybala újra gólt lőtt, megint a Juventus vezet

Tizenegyest kapott a torinói sztárcsapat, Dybala magabiztosan lőtte be a büntetőt az 58. percben. Az argentin támadó a második gólját lőtte a Zenit elleni meccsen, a csoportkörben már 3 gólja van.

23:18

GÓÓÓL! Ismét vezet az Atalanta

Zapata a leshatárról ugrott ki és lőtt a kapuba, a játékvezető elsőre beintette a lest, de a videobíró megállapította, hogy szabályos gól született. Megint hátrányban a United.

23:21

Lewandowski gyönyörű góljával már négynél jár a Bayern

A 61. percben Sané kapott remek kiugratást, önzetlenül a lengyel csatárhoz passzolt, aki kiváló átvételt követően gyönyörűen emelte át a kifutó Vlachodimost. 4-1-re vezet Julian Nagelsmann csapata a Benfica ellen.

23:22

Tizenegyest kap a Barcelona, aztán mégsem

Ansu Fatit rúgták fel a tizenhatoson belül, a játékvezető elsőre büntetőt ítélt. Azonban a videobíró felvételeit megtekintve végül visszavonta a döntését. Továbbra is gól nélkül Kijevben.

23:27

GÓÓÓL! Bombagóllal vezet a Barca

A 70. percben Ansu Fati bombagóljával megszerezte a vezetést a Barcelona.

23:31

Lewandowski 30-on túl a legjobb

A lengyel csatár, mióta betöltötte a 30. életévét, 152 mérkőzésen lépett pályára a Bayernben és a válogatottban, és ezeken 160 gólt szerzett. Ebben az idényben 7 olyan meccse is volt, amelyen 2 vagy több gólt lőtt.

Robert Lewandowski olyan mint a jó bor, a korral nemesedik Forrás: AFP/Tobias Schwarz
23:32

Már két góllal vezet a Juventus

Az Eb-győztes Federico Chiesa is betalált a Zenit kapujába, úgy tűnik, eldőlt a meccs. Az olaszok 3-1-re vezetnek. A támadó pályafutása során már 6 gólt lőtt a BL-ben, éppen annyit, mint édesapja, Enrico. Chiesa emellett megelőzte Zidane-t is, aki a Juve játékosaként 5 gólig jutott a Bajnokok Ligájában.

23:34

Megint szépített a Benfica

A Barcelona ellen 2 gólt szerző Darvin Nunez ezúttal cserként állt be a 64. percben és 10 perccel később már gólt is lőtt a Bayern Münchennek. Bayern-Benfica 4-2.

23:37

Lepattanó United-helyzet

Wan-Bissaka lövése 15 perccel a vége előtt lepattan a védőről.

23:39

Eldöntötte a Juve a Zenit elleni meccset

A 82. percben Morata is betalált, már 4-1-re vezetnek az olaszok. A torinói együttes továbbra is százszázalékos a BL-ben, 4 forduló után 12 ponttal vezeti a H csoportot, amelyből továbbjutott.

23:42

Egyre nagyobb bajban a Sevilla

A spanyolok még mindig hátrányban vannak a Lille ellen, és egy vereség esetén a G csoport utolsó helyére esnek vissza, így veszélyben a továbbjutásuk.

23:43

Nagyot küzd a United

Jól védekezik az Atalanta, de a United egyre nagyobb nyomást helyez az olaszok hátsó falára. Kb. tíz perc van hátra a ráadással együtt.

23:44

Lewandowski megállíthatatlan, meglőtte a harmadik gólját is

A lengyel csatár a hajrában megint gólt lőtt a Benficának, a Bayern már 5-2-re vezet és gyakorlatilag simán továbbjutott a csoportjából 4 forduló után.

23:45

De Gea bravúrja

Zapata távoli lövésénél De Gea védett, meccsben tartva a Unitedet.

23:46

GÓÓÓL! Kettővel vezet a Villarreal

Arnaut Danjuma 89. percben szerzett góljával a Villarreal 2-0-s előnybe került a Young Boysszal szemben.

23:49

A hosszabbításban még szépített a Zenit, de magabiztosan nyert a Juve

A 92. percben Serdar Azmoun 4-2-re módosította az eredményt, de a Juve így is magabiztosan nyert.

23:50

Öt perce maradt a Unitednek

Ennyi a hosszabbítás Bergamóban.

23:51

GÓÓÓL! RONALDOOO

Egészen elképesztő! Cristiano Ronaldo a ráadásban megmenti a Unitedet és kiegyenlít.

23:53

Magabiztos győzelmével továbbjutott a Bayern

Julian Nagelsmann csapata 4 forduló után százszázalékos mérleggel, 12 ponttal, egészen elképesztő 17-2-es gólkülönbséggel vezeti az E csoportot, amelyből már továbbjutott.

23:56

A Lille hátrányból fordítva győzött Sevillában

A franciák 2-1-es győzelmükkel feljöttek a második helyre a G csoportban, míg a spanyolok nehéz helyzetbe kerültek, visszacsúsztak az utolsó pozícióba.