A videóbíró elvette a Fradi gólját, döntetlen az NB I rangadóján

Budapest, 2022. február 19. Andrej Kadlec, az MTK játékosa (j) és a ferencvárosi Aissa Laidouni a labdarúgó OTP Bank Liga 21. fordulójában játszott MTK Budapest - Ferencvárosi TC mérkőzésen az Új Hidegkuti Nándor Stadionban 2022. február 19-én. MTI/Illyés Tibor
Gól nélküli döntetlennel ért véget a 220. MTK-Ferencváros örökrangadó a labdarúgó NB I. 21. fordulójának utolsó szombati mérkőzésén. A címvédő vendégek többször is nagyon közel jártak a gólhoz, de vagy Mijatovics védett hibátlanul, vagy, ha mégis a kapuba találtak, akkor a VAR lépett közbe és jelzett lest. A Ferencváros így két ponttal vezeti a tabellát a vasárnap a DVSC-t fogadó Puskás Akadémia előtt.

A listavezető Ferencváros a Kisvárda botlását kihasználva legalább a harmadik helyen álló kelet-magyarországi csapatot leszakíthatta egy győzelemmel, és némi nyomást helyezhetett a vasárnapi a DVSC-t fogadó Puskás Akadémiára. A már bent maradást jelentő 10. helytől három pontra lévő MTK-nak azonban legalább ilyen fontos lett volna egy siker a 220. örökrangadón.

Olekszandr Zubkov betegsége miatt bekerült a Ferencváros kezdőjében kapott helyet a héten igazolt brazil Marquinhos, aki az NB I legértékesebb játékosa lett. De ennél sokkal fontosabb, hogy a 22 éves csatár első európai idényében 18 bajnokin hat gól lőtt és négy gólpasszt adott a bolgár Botev Plovdiv csapatában, ahol a brazil Atlético MG kölcsönjátékosaként szerepelt.

Cserék

Ahogy a hétvége valamennyi hazai futballmeccsén, úgy természetesen a Hidegkuti Nándor Stadionban is megemlékeztek a héten elhunyt Fradi-legendáról, Dr. Fenyvesi Mátéról, aki négy bajnoki címe mellett nem csak, hogy VVK-diadalt ünnepelhetett a zöld-fehérekkel, de ő lőtte a Juventus elleni torinói döntő egyetlen gólját is.

A 3. percben Wingo beadása után Boli találta el rosszul a labdát, majd Botka Endre lövését blokkolta Rajkovics. A következő percben pedig Marquinhos is megvillant, aki Zachariassen lapos beadása után megforgatta Varjut, a lövésébe azonban Szépe az utolsó pillanatban belelépett.

A Fradi az első negyedórában beszorította az MTKT-t, a kék-fehérek alig-alig tudták kihozni a labdát, a 15. perc után azonban már többször is eljutottak a Fradi 16-osáig, igaz Dibusz Dénesnek nem adtak munkát.

Szépe János, az MTK játékosa (b) és a ferencvárosi José Marcos Costa, azaz Marquinhos nem egyszer találkozott egymással a pályán Forrás: MTI/Illyés Tibor

A következő negyedóra esménytelenül telt, majd egy labdaszerzés után előbb Vécsei Bálint vette célba a hazaiak kapuját, amire Szpirovszki válaszolt az MTK részéről: az észak-macedón játékos 14 méterről, ígéretes helyzetből lőhetett, azonban nem találta el Dibusz kapuját. De láthatóan felbátorodott az MTK, miközben a Fradi elvesztette kezdeti lendületét. A 41. percben Vécsei Bálint révén így is a Fradié volt az első kaput eltaláló lövés, a válogatott középpályás 20 méterről megküldött labdája azonban pont Mijatovics ölében landolt.

Az utolsó percben az MTK beszorította a Fradit, de Varju és Ramadani elől is tisztáztak a vendégek, így 0-0-val mentek szünetre a csapatok.

Félidőben Márton Gábor alaposan belenyúlt a csapatába: Grozav, Kata és Szpirovszki helyére Stieber Zoltán, Szakály Dénes és Miovszki, miközben Csercseszov mester nem változtatott. Az 50. percben Boli, két perccel később pedig Wingo került helyzetbe, míg az 55. percben egy szép ferencvárosi akció végén Blazic elől kellett becsúszva szerelniük a hazai védőknek.

Andrej Kadlec, az MTK játékosa (j) figyeli a ferencvárosi Vécsei Bálint akrobatamutatványát Forrás: MTI/Illyés Tibor

A következő percben az MTK is eljutott kapura lövésig, de Miovszki labdájában nem volt annyi erő, hogy igazán veszélyes legyen.

Egy óra elteltével a Fradi is változtatott: Botka, Marquinhos és Boli helyére érkezett Civic, Bassey és Auzqui. A 63. percben Dibusz tenyerelte ki nagy vetődéssel Stieber igen jó 20 méteres lövését.

A 69. percben hároszor is centikre volt a Fradi a góltól. Előbb Blazic, majd Sammy Mmaee fejese, végül Bassey lövése után védett hatalmas bravúrral Mijatovics.

A VAR is munkába állt, de Szépe egyik felszabadításánál nem láttak kezezést. Ahogy Sammy Mmaee megmozdulását sem látták tizenegyest érő megmozdulásnak Miovszkival szemben.

Ettől a kósza MTK-akciótól eltekintve a 65. perctől kezdve a láthatóan magasabb fokozatba kapcsoló Fradi nagyon beszorította a hazaiakat, és a sok helyzet, valamint a nagy nyomás a 79. percben góllá érett, amikor Laidouni visszagurított labdáját Zachariassen a bal alsó sarokba belsőzte. Az eredmény mégis maradt 0-0, ugyanis a Laidounit indító Tokmac lesen volt, amikor a labdát kapta, amit kiszúrt a VAR, így érvénytelenítették a zöld-fehérek gólját.

Aissa Laidouni (balra) közel járt hozzá, hogy gólpasszt adjon Forrás: MTI/Illyés Tibor

A meg nem adott gól után is támadásban maradt a Fradi, igaz a 88. percben Kovácsréti alapvonalról beadott labdája után Miovszki fejelhetett közelről Dibusz kapujára, azonban rosszul csúsztatott a labdába, így Civic fel tudott szabadítani Szakály elől. Az utolsó percekben is sorra rúgta a Fradi a szögleteket, a rendes játékidő lejártakor már éppen egy tucatnál járt, gólt azonban nem tudott szerezni ezekből, miközben az MTK kontráiban is ott volt a veszély. A Fradi megnyomta az utolsó perceket is, gólt azonban nem tudott szerezni, ahogy az MTK sem, így 0-0-val ért véget a 220. örökrangadó.

A Ferencváros előnye így két pont a tabellán a Puskás Akadémia előtt, amelyik, ha vasárnap legyőzi hazai pályán a DVSC-t, akkor ismét átveheti a vezetést.