Történelmi sikert ért el az angol női fociválogatott

fbl Horizontal
England's striker Beth Mead (C) celebrates scoring the team's fourth goal during the UEFA Women's Euro 2022 Group A football match between England and Norway at Brighton and Hove Community Stadium in Brighton, Southern England on July 11, 2022. - England won the match 8-0. (Photo by ADRIAN DENNIS / AFP) / No use as moving pictures or quasi-video streaming. Photos must therefore be posted with an interval of at least 20 seconds.
A házigazda angol válogatott kiütéses, 8-0-s győzelmet aratott Norvégia ellen hétfőn este a női labdarúgó Európa-bajnokság csoportkörének második fordulójában.

Az első körben egyaránt győztes csapatok brightoni találkozóján a hazaiak már az első félidőben eldöntötték a három pont sorsát, a szünetig hatszor találtak kapuba, ami rekord az Európa-bajnokságok történetében, ahogy az egy mérkőzésen szerzett nyolc gól is.

A meccs legeredményesebb játékosa Bethany Mead volt, aki három gólt szerzett és adott egy gólpasszt is.

Beth Mead három gólt szerzett Forrás: AFP/Adrian Dennis

Sikerével a hazai gárda már biztosan a csoport élén végez és továbbjut a negyeddöntőbe.

Anglia-Norvégia 8-0 (6-0)
Ausztria - Észak-Írország 2-0 (1-0)

Az állás: 1. (és már továbbjutott) Anglia 6 pont, 2. Ausztria 3 (2-1), 3. Norvégia 3 (4-9), 4. Észak-Írország 0

A negyeddöntőbe az első két helyezett jut.