A listavezető DVTK simán, 3-0-ra győzött a Csákvár vendégeként szerdán a labdarúgó Merkantil Bank Liga 16. fordulójában.

A DVTK beszámolója szerint

a miskolci együttes 15. percben szerzett vezetést,

amikor a középpályán kihozott labdával Lukács iramodott meg, jobbról középre passzolt, ahol Bertus még lemaradt, de a hosszún egyedül érkezett Jurek Gábor, aki éles szögből a kapus mellett a kapu rövid oldalába lőtt (0-1). A 29. percben már kétgólos volt a DVTK előnye, Bényei beadása kijött Auerbachról, akit Eppel zavart a kapu előterében, a kipattanót az előző szöglet után elöl maradó Szatmári Csaba lőtte 10 méterről nagy erővel a hálóba (0-2).

Az 57. percben alakult ki a végeredmény: Eppel dobta balra Csirmaznak a labdát, aki Lukács Dánielnek passzolt. A támadó becsapott néhány védőt, majd lövése utat talált a hazai kapuba (0-3).

A DVTK ezzel négy napon belül másodszor nyert 3-0-ra idegenben, és őrzi az első helyét a tabellán.

A 18. helyen álló Békéscsaba bravúros pontszerzést mutatott be Siófokon, ahol a házigazdák a félidőben még 2-0-ra vezettek.