Hihetetlen: Orban megdöntötte a leggyorsabb mesterhármas rekordját

Gift Emmanuel Orban
Gent's Gift Emmanuel Orban celebrates after scoring during a soccer game between Turkish Istanbul Basaksehir FK and Belgian KAA Gent on Wednesday 15 March 2023 in Istanbul, Turkey, the return leg of the round of 16 of the UEFA Europa Conference League competition. The first leg ended in a 1-1 draw. BELGA PHOTO TOM GOYVAERTS (Photo by Tom Goyvaerts / BELGA MAG / Belga via AFP)
Elsőként a Gent jutott be a labdarúgó Konferencia-liga negyeddöntőjébe, miután a nyolcaddöntő szerdai visszavágóján 4-1-re nyert a török Basaksehir otthonában.

A belga együttes 20 éves nigériai támadója, Gift Emmanuel Orban három perc alatt háromszor volt eredményes, amivel

az európai kupasorozatok történetének leggyorsabb mesterhármasát érte el.

A belga együttes pedig hat perc alatt négyszer volt eredményes. A hazaiak erejéből csak szépítésre futotta a hajrában.

A nyolcaddöntő sorsolását pénteken 14 órától tartják Nyonban, a finálé Prágában lesz június 7-én.