Péni István Európa-bajnok sportlövő országos csúccsal, 468,5 körrel győzött a férfiak 50 méter puska három testhelyzetű versenyszámában a II. Masped Shooting Cup nemzetközi verseny pénteki napján a Fehér úti Nemzeti Lőtéren.

A magyar szövetség tájékoztatása szerint Péni saját, 466,9 körös rekordját adta át a múltnak. A dobogó második fokára a svéd Marcus Madsen állhatott fel 463,9 körrel, harmadikként pedig az alapversenyben - 591 körrel - legjobban teljesítő szlovák Patrik Jany végzett.

Az alapban 586 körrel szintén jó ritmusban lőttem, de ma az erős, forgó szelet nem tudtam kiiktatni. A bakui világbajnokság főpróbájának jó volt ez a verseny" - mondta Péni István.

Péni István országos csúccsal nyert Budapesten Forrás: AFP/Prakash Singh

Az Európa Játékok legeredményesebb magyar sportlövője, a pénteken az alapversenyben 590 körrel második Pekler Zalán 417,1 körrel hatodik helyen zárt.

A nőknél ugyanebben a számban Mészáros Eszter az 577-es alapprodukció után 454,6 körrel ezüstérmet nyert a finn Marianne Palo mögött.