Káromkodva üzent a szurkolóknak a Manchester United sztárfocistája

Horizontal
Denmark's forward #21 Rasmus Hojlund celebrates with the fans after the UEFA EURO 2024 qualifying football match Finland v Denmark in Helsinki, Finland, on September 10, 2023. (Photo by Mads Claus Rasmussen / Ritzau Scanpix / AFP) / Denmark OUT
Dánia egy hajrában szerzett góllal győzte le vasárnap a finn válogatottat a labdarúgó Európa-bajnokság selejtezőjének H csoportjában, melyben hat mérkőzés után Szlovéniával holtversenyben vezet.

A mérkőzés után a Manchester Unitedbe nyáron igazolt Rasmus Hojlund egy megafonban éltette a Helsinkibe elutazó dán szurkolókat, és biztosította őket, hogy a továbbjutásról. Fiatal kora ellenére elképesztő motivációs erejű beszédet tartott.

- üvöltette a 20 éves csatár.

A dán csapat Pierre-Emile Höjbjerg 86. percben szerzett 25 méteres bombagóljával győzte le Finnországot, így a csoport élére állt. Kasper Hjulmand csapata még koránt sem lélegezhet fel, mivel elképesztően nagy a küzdelem a jövő évi labdarúgó Eb-re való kijutásra ebben a kvartettben: Dániának és Szlovéniának 13-13 pontja, míg Finnország és Kazahsztán 12 egységgel áll a harmadik és negyedik helyen.

H csoport:
San Marino-Szlovénia 0-4 (0-2)
Finnország-Dánia 0-1 (0-0)
Kazahsztán - Észak-Írország 1-0 (1-0)

Az állás: 1. Szlovénia 13 pont (13-6), 2. Dánia 13 (12-5), 3. Finnország 12 (11-4), 4. Kazahsztán 12 (9-5), 5. Észak-Írország 3, 6. San Marino 0