Tovább tart a kecskeméti fociválság

A Kecskemét négy elveszített meccs után szerzett ismét pontot az NB I-ben
A labdarúgó OTP Bank Liga 9. fordulójában a Kecskemét - egy nagyon szerencsés góllal egyenlítve -  1-1-es döntetlent játszott a Paks csapatával a Széktói Stadionban, így Szabó István csapata négy elveszített meccs után szerzett ismét pontot az NB I-ben.

Az első félidőben a házigazdák birtokolták jóval többet a labdát, a vendégek a kontrákra rendezkedtek be. A játékrész közepéig eseménytelenül, helyzetek nélkül csordogált a mérkőzés, amikor Májer lábáról egy beadásnál lecsúszott a labda, és Szappanos csak úgy tudta megfogni a jobb felső saroknál a kapufának is nekiütközve, hogy ő maga már a gólvonalon belül állt, a karjait azonban maga előtt tartotta.

A kecskeméti játékosok és szurkolók gólt reklamáltak, de a játékvezető, Berke Balázs és a videobíró szerint a labda nem haladt át a gólvonalon teljes terjedelmével.

A félidő hajrájában a hazaiak többször is veszélyeztettek, míg a másik oldalon Könyves rúgott egy lesgólt, Windecker pedig az utolsó pillanatokban közelről mellé fejelt, de szabályos találat híján a szünetben 0-0 állt az eredményjelzőn.

A Kecskemét öt mérkőzés óta nyeretlen az NB I-en Forrás: Reti Attila Photography/Kecskeméti TE

A fordulás után a 452. NB I-es mérkőzésén pályára lépő Böde Dániel beállásával némileg aktívabbá vált a paksiak támadójátéka, ezzel együtt a 60. perctől ismét átvették az irányítást a hazaiak. Akadt olyan időszak, amikor teljesen beszorították a Paksot, amely csak önfeláldozó védőjátékkal tudta megőrizni kapuját a góltól.

Ennek fényében némileg váratlanul szerezte meg a vezetést a vendégcsapat:

a több mint hat év után betaláló Osváth furcsán szitáló távoli lövését nem tudta hárítani Varga. Sokáig azonban nem örülhettek a paksiak, Horváth jobb oldali beadása után ugyanis Szappanos többször is beleütött ugyan a labdába, de a kavarodás végén a csereként beállt Pálinkás a földről, ollózva egyenlített. A hajrában mindkét oldalon adódtak még kisebb-nagyobb helyzetek, de végül maradt a döntetlen.

A paksi Böde Dániel lábában maradt a meccslabda a 90. percben Forrás: Paksi FC/Facebook

A Paks sorozatban aratott négy győzelem, a Kecskemét pedig négy vereség után szerezett egy pontot.