A Kisvárda hazai pályán 4-0-ra kiütötte a vendég Újpestet az NB I utolsó idei fordulójában. A fővárosi csapat helyzetig is alig jutott el, így nem véletlen, hogy sorozatban a hetedik bajnokiján maradt nyeretlen.

Az Újpest úgy utazott Kisvárdára, hogy utoljára október 21-én tudott meccset nyerni a bajnokságban, amikor 5-3-ra legyőzték a Kecskemétet. A várdaiak sorozatban a hatodik meccsüket játszhatták otthon, de így is a tabella utolsó helyéről várhatják az őszt.

Az első félidőben az Újpest kaput eltaláló lövésig sem jutott, meg a hazaiak egy formás akció végén a 34. percben Ilievszki perdítésével megszerezték a vezetést.

Cserék

A második félidőből két perc sem telt el, és már 2-0-ra vezetett Kisvárda, Jaroslav Navratil engedett maga elé okosan egy passzt, majd fordulásból azonnal kilőtte a bal alsó sarkot (2-0).

Az Újpest teljesen szétesett, hat perccel később újabb gólt kaptak, miután Navratil jobbról érkező beadását Kosanvic nem tudta vagy akarta elrúgni, a kivetődő Molnár Zsombor pedig nem érte el, így Ilievszkinek két lépésről csak a kapuba kellett passzolnia a harmadik várdai gólt (3-0).

A 60. percben Kiss Tamás szépíthetett volna, de 10 méterről futtából jobbról a hosszú alsó sarok mellé gurított.

A 68. percben válaszul jött az újabb hazai gól: egy nagy bedobás után egymásnak fejelgették a labdát a játékosok, végül Morschel fejelte ki a labdát az újpesti tizenhatosról, de pont Boban Nikolov lábára, aki kapásból a kapuba bombázott (4-0).

• A Kisvárda a szezonban kettőnél több gólt korábban csak egyszer szerzett, az MTK elleni 3-1-es győzelem alkalmával.

A 79. percben csak eljutott kaput eltaláló lövésig az Újpest, Csoboth Kevin beadását Sasere lőtte közelről a kivetődő Petkovicsba. Ez volt a vendégek első és egyetlen kaput eltaláló lövése a meccsen, így a Kisvárda megérdemelten nyert, de a hazai csapat így az utolsó helyen zárja az évet.