Capirossi az élen Sepangban

Loris Capirossi pole pozíciós rekorddal kezdte a versenyhétvégét Sepangban, a Maláj Nagydíjon. Az olasz hondás az első időmérő edzésen futott legutolsó körében érte el csúcsidejét, és ezzel letaszította honfitársát, Max Biaggit az első helyről, 0,205 másodperccel. A harmadik a japán Nakano lett.

"Boldog vagyok, hogy a legjobb időt futottam ma, mivel - bár a világbajnoki cím sorsa már eldőlt - kemény harc folyik a második helyért Biaggi, Barros és köztem" - nyilatkozta Capirossi.

Capirossi már az edzés elejétől fogva kitűnő időket ment. Nagy küzdelem folyt Rossi, Capirossi és a yamahás duó, Biaggi és Nakano között az első helyért. Rossi állt az élen, majd Biaggi letolta a második helyre, Capirossi pedig a harmadik helyre került. Végül a West-Honda-Pons versenyzője a legutolsó körben megkaparintotta a rajtelsőséget.

"Még ötven pontot lehet elérni, és mindent megteszek azért, hogy az összeset megszerezzem. A nagy meleggel és páratartalommal nehéz felvenni a harcot, de ezzel mindenki így van" - tette hozzá a rajtelső hondás.

Nakano Sinja végül harmadik lett, s a friss világbajnok Rossi mellől rajtolhat, aki utolsóként zárja az első sort. Rossi amúgy új festésű, nagyon színes sisakjával lepte meg rajongóit, Garry McCoy pedig ismét jól elszórakoztatta a közönséget abroncscsúsztató technikájával (s még így is ötödik tudott lenni). Utána Abe, Barros és Jacque következik.

Kenny Roberts, az elmúlt két év győztese csak a 11. helyre kvalifikálta magát. A legifjabb Robertsnek, a 22 éves Kurtisnek nem nagyon jött össze 500-as debütálása, hiszen fékhiba miatt már a legelső körben elesett Proton KR-jével. John Stigefelt is bukott, aki az edzés végén elbicegett a baleset színhelyéről.

250 kcm - Kato újra a legjobb

Kato Dajdzsiro eredményes harcot kezdett annak érdekében, hogy megszerezze idei tizedik győzelmét és a negyedliteresek világbajnoki címét. Az első időmérő edzésen ugyanis ő dominált, s kényelmes tempóban megszerezte a rajtelsőséget. Harada, aki Kato egyedüli komoly ellenfele volt, még délelőtt bukott, és nem félemlítette meg különösebben japán honfitársát. Végül a 13. helyről a hetedikre tudta feljebb tornázni magát. A nap legjobb teljesítményét talán Randy de Puniet mutatta be. Kiegyensúlyozottan körözött a második helyen Kato mögött, és végül ott is ért célba a nap végén.

Miután Melandri kézsérülése miatt nem nagyon kockáztatott, így McWilliams, Fonsi Nieto, Rolfo és Alzamora küzdhettek meg a további előnyös helyekért. Nagyon izgalmasra sikeredett a finálé, folyamatosan váltogatták a helyeket egymás között. Végül McWilliams az ötödikről a harmadik helyre ugrott a legutolsó körben, s Nietóé lett a negyedik rajthely.

A negyedliteresek között Talmácsi Gábor a 25. helyre kvalifikálta magát Hondájával. Ideje 2.18.689 volt.