Eső zavarta a MotoGP-s tesztelőket

Szerda este befejeződött Malajziában a MotoGP-s csapatok tesztelése. A harmadik napon a 250 köbcentis kategóriából felvándorolt Daniel Pedrosa volt a leggyorsabb.

Az utolsó idei tesztelés utolsó napja valószínűleg nem kerül a pilóták és csapatok kedvenc emlékei közé, ugyanis szokatlanul hűvös volt az idő, az eső is esett, így csak délután kezdődhetett el az érdemi munka a még helyenként vizes malajziai pályán. A nap leggyorsabb körét a negyedliteresektől átigazolt Daniel Pedrosa teljesítette új Hondája nyergében, míg a második legjobb csapattársa, az amerikai Nicky Hayden volt.

A hétszeres világbajnok Valentino Rossi szerda délután "csak" a kilencedik leggyorsabb tudott lenni, ám a yamahásoknak nincs okuk elkeseredni, ugyanis a háromnapos tesztelés alatt az olasz bajnok motorozta a leggyorsabb (2'02.61) köridőt. Rossi csapattársa, Colin Edwards az utolsó nap délutánján végre kipróbálhatta a 2006-os versenygép prototípusát, és akárcsak Valentino, ő is a motor nagyfokú stabilitását emelte ki a teszt után. Ezzel véget ért az idei tesztidőszak, a mezőny szépen szétszéled pihenni, karácsonyozni, hogy januárban minden kezdődjön elölről.