Állattömés és szertorna a 37. Magyar Filmszemlén

2006.01.10. 18:31

A szervezők kihirdették a január 31-én kezdődő 37. Magyar Filmszemle programját. A 24 versenybe került nagyjátékfilm közt megtalálható Szabó István Rokonok-adaptációja, a két fiatal rendező, Hajdu Szabolcs és Pálfi György régóta várt új filmje és Török Ferenc Csodálatos vadállatok című alkotása is.

A január 31. és február 7. között megrendezésre kerülő 37. Magyar Filmszemle versenyprogramjában összesen 104 alkotás indul, melyek között 24 nagyjátékfilm, 28 kísérleti vagy kisjátékfilm, 40 dokumentumfilm és 12 tudományos-ismeretterjesztő film lesz megtalálható. Idén a versenyben nem induló művek is levetítésre kerülnek a szemle helyszínén, az alkotásokról külön katalógust is kiadnak.

A versenyben induló nagyjátékfilmek:

Bacsó Péter: De kik azok a Lumnitzer nővérek?
Bagó Bertalan: Vadászat angolokra
Barnóczky Ákos: Szőke kóla
Bollók Csaba: Miraq
Fonyó Gergely: Tibor vagyok, de hódítani akarok!
Gárdos Péter: Az igazi Mikulás
Goda Krisztina: Csak szex és más semmi
Hajdu Szabolcs: Fehér tenyér
Incze Ágnes: Randevú
Kapitány Iván: Kútfejek
Lengyel Andor: Fej vagy írás
Mundruczó Kornél: Johanna
Pacskovszky József: Lopott képek
Pálfi György: Taxidermia
Pálos György: Sztornó
Rudolf Péter: Üvegtigris 2.
Szabó István: Rokonok
Szaladják István: Madárszabadító, felhő, szél
Szemző Tibor: Csoma-legendárium
Tímár Péter: A herceg haladéka
Iglódi István: A gyertyák csonkig égnek
Kocsis Ágnes: Friss levegő
Mészáros Péter: Stammbuch
Nemes Gyula: Egyetleneim
 
Versenyben induló kísérleti és kisjátékfilmek:

Buvári Tamás: Kivégzés
Czigány Zoltán: Ecseri tekercsek - filmfelvételek az 1956-os forradalom napjaiból
Csuja László: Szivarfüst
Deák Péter: Kontraszt
Dési András György, Móray Gábor: A 639. baba
Falvay Miklós: Futta
Gergely Zoltán: Szupermosás
Gerő Marcell: Lux úr szabadalma
Gigor Attila: Rossz helyen szálltunk le
Halász Péter: Herminamező - Szellemjárás
Igor és Iván Buharov: Egyvezérszavas védelem
Iványi Marcell: Ballada
Jánossy Natália: Csendélet hallal és más tragikus momentumokkal
Köves Krisztián Károly: Tóbi
László Péter: Oldalbordák
Madarász István: Előbb-utóbb
Nagy Viktor: A tárca
Orosz Dénes: Melletted
Pater Sparrow: RECYCLed/Pro-Reo-Neo
Politzer Péter: Csendes éj
Regula Gergely: Panel Párbaj
Sólyom Miklós: Ebéd
Sopsits Árpád: Forgás
Spáh Dávid: Aqua
Szirmai Márton: Minden nap egy új kaland
Szőke András Gábor, Csillag Tamás: Kontakt
Tóth Barnabás: Autogram
Török Ferenc: Csodálatos vadállatok

Forrás: storno.hu
Tóth Ildikó és Lovasi András a Sztornó című filmben

Versenyben induló dokumentumfilmek:

B. Révész László: Diogenész hordót keres
Bálint Arthur: Ikrek
Buglya Sándor: Bánya utca
Csáki László, Pálfi Szabolcs: Egerszalók
Dobray György: Gólyamese
Domokos János: Kint és bent
Erdélyi János: Az utolsó földművesek
Forgács Péter: A fekete kutya - Történetek  a spanyol polgárháborúból
Hajdú Eszter: Otthonunk - Tarnabod
Kisfaludy András: Scampolo
Kiss Róbert: Két fillér - hét krajcár
Kresalek Gábor: A gyöngéd barbár (Portréflm Szemadám György festőművészről)
Lakatos Róbert: Moszny
Litauszki János: Cérnaszálon
Mátis Lilla: ...esti szürkületben... Dr. Ferdinánd György
Mispál Attila: Pege Aladár - "Pegenini"
Molnár József: Ata filmje - Ata Kandó portré
Nagy Ernő: Eötvenhat
Németh Gábor Péter: Végállomások
Pacskovszky József: Móser Zoltán fotóművész
Papp Gábor Zsigmond: A menekülő egyetem
Pesty László: Egy nap
Petényi Katalin, Kabay Barna: A közvetítő - Magyar bencések szolgálata
Petőcz Tamás: Popova Aleszja
Ruszkai Nóra: Bahama
Seprődi Kiss Attila: Fischer István színhelyei
Sipos István: Hazaérés
Sipos József: Határtalan szellem - Eltéphetetlen gyökerek
Szabó Ferenc: "Drágim"
Szakály István: A Fehér Galamb
Szalay Péter: Határeset
Szilágyi Kornél: Modern Rómeó
Tóth Artin: Érintettek II.
Varga Zsuzsanna: Szomszédok voltak
Wilt Pál: A másik Csepel
Yale Strom: Egy ember Munkácsról - Jávori Ferenc portréja
Zágoni Balázs: Képzelt forradalom (Osztrák-Magyar-Románia)
Zderek Valenta, Vaslav Propokovic: Szajber-történet
Zoltán János Péter: Aki önmaga legnagyobb ellenfele volt
Zsigmond Dezső: Józsi nővér és a sárga bicikli

Versenyben induló tudományos-ismeretterjesztő filmek:

Duló Károly: Országépítő
György István: A XX.század tanúja Búza Barna
Kocsis Tibor: Időzített bombák (A Tisza vízgyűjtő szennyezőforrásai)
Kormos Ildikó: Méregkeverők
Lakatos Iván: A Casus-belli ember
Lakatos Iván: A szibériai halott
Magyar Tamás: Suba subával...
Molnár Attila Dávid: Farkaslesen
Mosonyi Szabolcs: Gyapjaspille - Hernyók a Pokolból
Tóth Zsolt Marcell: Egy nap pompa - Tiszavirág
Vékás Péter: A szobor
Zajti Gábor: Az építészet Bartókja - Medgyaszay István

Versenyen kívül vetítésre kerülő játékfilmek:

Adrian Rudomin: Harag napja
Ács Miklós: Shocking
Dömötör Tamás: Premier
Engert Péter: A könnyek völgye
Gyöngyössy Bence: Egy szoknya, egy nadrág
Kasvinszki Attila: Káosz 2005
Nacer Khemir: Bab' Aziz
Sereglei András: Drága barátaim
Szentgyörgyi Rozi: Szajhák és igricek
Simon Aeby: A hóhér

KAPCSOLÓDÓ CIKKEK