Harmadával nőtt az ING Biztosító díjbevétele

Vágólapra másolva!
Az ING Biztosító a múlt évet 116 milliárd forint díjbevétellel zárta, ez 37 százalékkal több, mint a 2005. évi - mondta Bordás György elnök-vezérigazgató csütörtökön sajtótájékoztatón, Budapesten. A díjbevétel alapján a magyarországi életbiztosítási piacon 28 százalékos részaránnyal vezet az ING Biztosító.
Vágólapra másolva!

A díjbevétel alapján az ING a magyarországi életbiztosítási piacon 28 százalékos részaránnyal vezet. A biztosító csak az életbiztosítási üzletágban tevékenykedik, de még így is 14 százalékos részesedéssel a harmadik az élet- és nem életbiztosításokat is számba vevő biztosítási piacon.

A biztosító adózás utáni eredménye több mint 5 milliárd forint volt a múlt évben. Az új üzletek értéke 10 milliárd forintot tett ki, a lejárt biztosítások állományának levonásával "tisztán" 5 milliárd forint volt a növekedés.

Az egyéni életbiztosítási szerződések száma 437 ezer volt a múlt évben. A klasszikus "vegyes" életbiztosítások (amikor a biztosító nemcsak lejáratkor, hanem a biztosított korábbi halálakor is kifizeti a szerződéses összeget) helyét a befektetési jellegű biztosítások vették át. Itt viszont egyre inkább a garantált tőkéjű és hozamú biztosítások nyernek teret. Ma már az új biztosítások egyharmada biztosítással kombinált jelzáloghitel, vagyis a biztosítási piac is a hitelezés felé tolódik.

Az ING a múlt év végén - 175 milliárd forintos növekedéssel - 800 milliárd forintnyi vagyont kezelt. Legnagyobb hozamot - 45 százalékot - az európai ingatlanos cégek részvényeibe fektető alap érte el a múlt évben. De több nemzetközi alap is 30 százalék feletti hozamot ért el 2006-ban - mondta Benczédi Balázs, a befektetési alapkezelő vezérigazgatója.

A csoport nyugdíjpénztárainak a taglétszáma 475 ezer volt a múlt év végén, ami 25 ezerrel több, mint volt 2005. végén. Borza Gábor, a pénztárszolgáltató cég ügyvezetője elmondta még, hogy a magán pénztár hozama 8,05 százalék, míg az önkéntesé 7,88 százalék volt 2006-ban. Az utolsó 5 év átlaghozama - az előbbi sorrendben - 9,81 illetve 9,33 százalék volt.

A magyarországi biztosítótársaságok közül az Allianz érte el a legnagyobb díjbevételt 2006-ban: a biztosítókhoz befizetett minden ötödik forint az Allianz kasszájába érkezett. Nem változott ugyanakkor a díjbeszedési verseny helyezési sorrendje az élbolyban.

Az Allianz múlt évi díjbevétele 179 milliárd forintot tett ki, 4 százalékkal több a 2005-ösnél. A második helyen a Generali-Providencia (16 százalékos növekedéssel, 123 milliárd forintos díjbevétel), a harmadikon az ING áll (37 százalék - 116 milliárd forint). A negyedik helyezett az OTP Garancia (6 százalék - 80 milliárd), ötödik az Aegon (5,4 százalék - 75 milliárd), hatodik az Uniqa (57 százalék - 54 milliárd). A biztosítási piac teljes díjbevétele 830 milliárd forint volt 2006-ban.

Az életbiztosítások területén az ING Biztosító vezet, mivel a teljes 116 milliárdos díjbevétele ebből származik, övé a piac 29 százaléka. A további sorrend: Aegon, Generali-Providencia, OTP Garancia.

A nem élet jellegű biztosításoknál a következő a sorrend az élen: Allianz (154 milliárd forint), Generali-Providencia (80,8 milliárd) és OTP Garancia (34,6 milliárd). A teljes nem élet jellegű díjbevétel 403 milliárd forint volt 2006-ban.

A nem élet jellegű biztosításoknál a kárráfordítás sorrendje a következő (zárójelben a díjbevételhez viszonyított arány): Allianz 87 milliárd forint (56 százalék), Generali Providencia 44,7 milliárd (55 százalék) és Uniqa 17 milliárd forint (60 százalék).