Erősíti az OTP a vállalatok finanszírozását

Vágólapra másolva!
"Többször nyomatékosítottuk, hogy a legnagyobb hazai bank tőkehelyzete erős, likviditási pozíciója stabil" - mondta az OTP vezérigazgató-helyettese, Urbán László. A bank az államtól kapott 400 milliárd forint értékű devizát elsősorban a vállalatok hitelezésére fordítja majd.  
Vágólapra másolva!

"A magyar állam piaci alapú hitelével keletkezett többletforrást elsősorban a vállalatok finanszírozására használja az OTP Bank, hogy ezzel az eszközzel is tompítsa a reálgazdasági problémákat" - mondta Urbán László, az OTP Bank vezérigazgató-helyettese csütörtökön az MTI-nek.

A legnagyobb hazai hitelintézet a mintegy 400 milliárd forintnak megfelelő összegű kölcsönt piaci alapon kapja a magyar államtól, a napokban aláírt szerződés szerint a bankközi referencia-kamat fölött 245-250 bázispont felárral, ennek megfelelően a kihelyezés is piaci alapon történik majd - közölte az OTP Bank vezérigazgató-helyettese.

A kockázatot a bank állja

"Tekintettel arra, hogy a tőke- és kockázati költségeket kizárólag a bank viseli, a majdani hitelek kamata tartalmazni fogja a forrásköltségeken felül minimálisan a tőke-, a kockázati és a technikai jellegű költségelemeket is" - tette hozzá.

Urbán László közölte: az OTP azt vállalta, hogy legalább 200 milliárd forintot vállalati hitelezésre fordít, elsősorban a kis- és középvállalatok számára, a hitel átlagos 3 éves futamidejéhez igazodóan döntően rövid futamidőre.

"A cél az, hogy elsősorban olyan vállalatok finanszírozását segítsük, amelyek hitelképesek, de a globális hitelszűke miatt jelenleg mégsem jutnak forráshoz a bankrendszertől" - mondta a vezérigazgató-helyettes. Ennek megfelelően a szokásos vállalati hitelezési és hitelbírálati folyamaton keresztül valósul meg a kihelyezés, amelynek üteme attól függ, hogy mekkora lesz az a kereslet, amely megfelel a kockázatkezelési szempontoknak is.

A bank tőkehelyzete erős

Arra a kérdésre, hogyan befolyásolja a bank működését a 400 milliárd forintos többletforrás, leszögezte: "nem a bank működése szempontjából kell megközelíteni az ügyletet, hiszen többször nyomatékosítottuk, hogy a legnagyobb hazai bank tőkehelyzete erős, likviditási pozíciója stabil".

Az ügylet lényege abban áll, hogy mérsékelheti a gazdasági recessziót úgy, hogy a gazdaság szereplői számára biztosít friss forrást - mondta az OTP Bank vezérigazgató-helyettese.