Mutatjuk, milyen cégeknél várható a legnagyobb eséllyel munkaerőfelvétel

állami támogatás dolgozó ÉPÜLET Foglalkozás munkásnő paplan csomagolás SZEMÉLY üzemcsarnok új üzem ünnepélyes megnyitó
Szeged, 2021. október 25. A Naturtex Kft. új üzemcsarnoka Szegeden 2021. október 25-én, az ünnepélyes átadás napján. A 3,8 milliárd forintos fejlesztéshez az állam 1,4 milliárd forint támogatást nyújtott, amiért cserébe a cég kötelezettséget vállalt 164 munkahely megőrzésére, illetve 150 új munkavállaló foglalkoztatására. MTI/Rosta Tibor
Vágólapra másolva!
Az egyéves tervek alapján a legnagyobb eséllyel a 10 milliárd forint feletti éves árbevételű, az ágazatok közül az iparban, míg területileg a kelet- és nyugat-magyarországi cégeknél várható munkaerő-felvétel - derül ki a K&H nagyvállalati növekedési index 2023 első negyedéves méréséből.
Vágólapra másolva!

A kutatás február és március között történt, 200, kétmilliárd forint éves árbevételt meghaladó, nem állami tulajdonú cég döntéshozójának megkérdezésével. A felmérést az Impetus Research készítette a K&H Egészséges Társadalomért Alapítvány megrendelésére.

Kiemelték, hogy

leginkább a 10 milliárd forint feletti éves árbevételű cégeknél várható toborzás,

miközben a 4-9,9 milliárd forint közötti és a 2-3,9 milliárd forint közöttieknél jóval visszafogottabb a létszámbővítési szándék.

Illusztráció Forrás: MTI/Rosta Tibor

Az ágazatokat tekintve az iparban lehet a legtöbb (13 százalék), a kereskedelemben pedig a legkevesebb új kolléga (3 százalék), míg a szolgáltató szektor az átlaggal szinte azonos mértékben készül dolgozói létszámának bővítésére (9 százalék). Földrajzilag az ország két szélén várhatóan minden nyolcadik cég, míg Közép-Magyarországon mindössze 4 százalékuk ad fel álláshirdetést a következő egy évben a felmérés szerint.

A közlemény idézte Rajna Gábort, a K&H Vállalati ügyfelek divíziójának vezetőjét, aki elmondta, hogy bár az előrejelzések szerint idén tovább emelkedhet a munkanélküliségi ráta,

a nagyvállalatok egyéves tervei alapján nem kell elbocsátási hullámtól tartani.

Ezzel párhuzamosan 5 százalékról 8 százalékra erősödött az új dolgozókat érintő foglalkoztatási szándék, míg 10-ből 9 vállalat nem tervez változtatni a munkaerő-létszámon. A teljes nagyvállalati szektorban így 0,7 százalékos létszámbővítés várható a következő egy évben, ami mindenképpen előrelépés az előző negyedévhez képest - ismertette a szakember.