Valós érdekegyeztetést kérnek a kormánytól a dolgozók<br/>

Vágólapra másolva!
Miskolci nagygyűléssel kezdődött csütörtökön, majd intézményi figyelmeztető sztrájkokkal folytatódott, szombaton pedig a Kossuth téri demonstrációval zárul az egészségügyi és a szociális szférában dolgozók akciósorozata, amellyel a két ágazat rossz helyzetére kívánják felhívni a figyelmet. A betegeket a kétórás figyelmeztető sztrájkok alatt is el fogják látni.
Vágólapra másolva!

Tizenkét pontban foglalta össze követeléseit az Egészségügyben Dolgozók Demokratikus Szakszervezete (EDDSZ), amelynek tagjai az egészségügyben és szociális szférában dolgozók jobb megbecsüléséért szálltak síkra és hirdettek országos figyelmeztető sztrájkot, illetve demonstrációt. A vezetőség felhívásában nagyobb forrásokat, érdemi tetteket, a dolgozók megbecsülését és valós érdekegyeztetést kér a kormányzattól.

Az Egészségügyben Dolgozók Demokratikus Szakszervezetének (EDDSZ) elnöke, Cser Ágnes a figyelmeztető sztrájkokkal kapcsolatban hangsúlyozta: a kétórás munkabeszüntetések alatt is ellátják a rászoruló betegeket az egészségügyi intézményekben.

Cser Ágnes ismertette: az érdekképviselet központjának eddig az ország különböző részeiről 28 egészségügyi ellátó intézmény, valamint a budapesti Semmelweis egyetem szakszervezete jelezte, hogy dolgozóik kétórás figyelmeztető sztrájkkal támasztják alá az EDDSZ követeléseit. Ilyenek például a fővárosi Szent Imre vagy Nyírő Gyula Kórház, vidékről tíz megye intézményei csatlakoztak a felhíváshoz. Az akciósorozattal a következő két évre szóló állami költségvetés elfogadása előtt a képviselőket arra szándékoznak figyelmeztetni, hogy az előirányzatok nem nyújtanak fedezetet a dolgozók béremelésére, és előrevetítik a betegellátás rendszerének összeomlását.

Cser Ágnes jelezte: Orbán Viktortól még nem érkezett válasz arra a levelére, amelyben annak a személynek kijelölését kérte a miniszterelnöktől, aki a kormány nevében tárgyalási felhatalmazással rendelkezik az EDDSZ követeléseiről. A szombati Kossuth téri demonstráción szándékaik szerint Áder Jánosnak, az Országgyűlés elnökének adják át az EDDSZ petícióját.

Az EDDSZ szombati demonstrációján részt vesz mind a négy orvosegyetem, a sürgősségi ellátásban és a szociális területen dolgozók. A figyelemfelhívó munkabeszüntetésekhez csatlakoznak a családorvosok, az oktatási intézmények közül a Semmelweis egyetem klinikáin tartanak figyelmeztető sztrájkokat.

(Népszava)

Ajánló: