Jól vette az akadályt Rozsnyói

Rozsnyói Sándor futotta a legjobb időt a 3000 méteres akadályfutás mai elődöntőjén. A magyar futó jó eredménye bizakodásra adhat okot, a november 29-i döntőn komoly esélye van a győzelemre. A másik magyar induló, Jeszenszky kiesett.

Ma zajlottak a 3000 méteres akadályfutás előfutamai. Nagy érdeklődés övezte ezt a számot, mivel a benevezettek névsora izgalmas preceket ígért. A látottak azután igazolták is az előzetes várakozást, mert különösen az első előfutamban ragyogó verseny zajlott le. A magyarok számára is sikert hozott az akadályfutás: Rozsnyói Sándor az első futamban indult, és kiváló eredménnyel nyert. Sporttársa, Jeszenszky László a második előfutamban csupán nyolcadik lett, így nem jutott tovább a döntőbe.

A világcsúcstartó Rozsnyóinak most is kitűnő időt futott, de első helyére vigyázni kell, hiszen az angol Disley alig egy hajszállal futott be mögötte. A harmadiknak befutó norvég Larsen veszélyeztetheti még Rozsnyói első helyét, az ő ideje csak 0.2 másodperccel volt gyengébb. A sorrendet a célfotó segítségével döntötték el. Ebben a futamban indult az amerikai Ashenfelter, a helsinki olimpia akadályfutó bajnoka is, de csak a hatodik helyet érte el, és így kiesett a további versenyből.