Kosárlabda válogatottunk szoros mérkőzésen kikapott, így búcsúzott az Eb-től <br/>

A magyar válogatott drámai körülmények közt, 72-66-ra kikapott Szlovéniától a franciaországi kosárlabda Európa-bajnokság harmadik játéknapján, így három vereséggel kiesett a kontinensviadal további küzdelmeiből.

Az utolsó, a legjobb 12 közé jutásról döntő csoportmérkőzésre is tartalékosan készülődött a magyar válogatott, hiszen a betegeskedő Némethre és a sérült Halmra ez alkalommal sem számíthatott Mészáros Lajos szövetségi kapitány.

A találkozó első pontját Gulyás szerezte, ezután viszont 11-4-re megugrottak a szlovénok. A magyarok Sitku vezérletével a 8. percben érték utól ellenfelüket, és ezután egészen a 15. percig fej-fej mellett haladt a két együttes. Ezt követően Boris Zrinski csapata 35-28-as előnyt szerzett, és a 7 pontos különbség a szünetig megmaradt a két válogatott között.

A folytatásban 9 magyar pont született, ám ennek ára volt, mert előbb Gulyás, majd a helyettesítésére pályára küldött Czigler is begyűjtötte negyedik személyi hibáját. A nagyszerűen küzdő magyar csapat a 37. percre mégis 60-59-re fordított, de a hajrában néhány elkapkodott dobás és pontatlan átadás, valamint több súlyos bírói tévedés megpecsételte az együttes sorsát. A magyar válogatott nyeretlenül utolsó lett a B-csoportban és kiesett.

A mérkőzés után Mészáros Lajos a következőket mondta: - Szoros meccs volt, a találkozó azon dőlt el, hogy a sikertelen dobásaink után a szlovénok rendre leindítottak minket. Meg kell azonban jegyeznem, hogy Radic úr sorozatosan a kárunkra tévedett, Jungebrand játékvezető pedig gyakorlatilag néma síppal asszisztálta végig a találkozót.

- Tudtuk, hogy nehéz erőpróba vár ránk, s az dönt majd, melyik csapat védekezik jobban. Örülök a továbbjutásnak, készülünk a következő fordulóra. - nyilatkozta Boris Zrinski, a szlovének szövetségi kapitánya.

Válogaottunk legismertebb játékosa, Dávid Kornél röviden csak ennyit közölt: - Jól sikerült a felkészülésünk, de nehéz úgy előre lépni, hogy a "külső körülmények" kedvezőtlenek.

Szlovénia-Magyarország 72-66 (40-33)
Clermont-Ferrand, 4000 néző, V: Jungebrand (finn), Radic (horvát)
Magyarország: Sitku (21), Kálmán (7), Dávid (14), Gulyás (12), Mészáros (1) csere: Bencze (3), Boros (4), Czigler (4)
A szlovénok legjobb dobói: Milic (17), Nesterovic (16), Zdovc (14)

legjobb dobók:
Herreros (20), De Miguel, De La Fuente (17-17), Rodilla (7-7), illetve Petrenko (19), Karaszev (13)
Kiesett: Magyarország

C-csoport:

Horvátország - Bosznia-Hercegovina 65-59 (37-32)
Olaszország-Törökország 64-61 (33-34)
Kiesett: Bosznia-Hercegovina

D-csoport:

Németország-Csehország 77-68 (49-33)
Litvánia-Görögország 82-64 (44-28)
Kiesett: Görögország

A további küzdelmek két, hatcsapatos csoportban zajlanak majd (E és F csoportok). Az azonos csoportból érkezők nem játszanak egymással a hatos csoportokon belül, viszont magukkal viszik az egymás elleni eredményüket. Az E- és F-csoport első négy helyezettje játssza majd a negyeddöntőket.