A Ferencváros hazai pályán meglepetésre gól nélküli döntetlent játszott a Mezőkövesddel, ami azt jelenti, hogy most már vesztett pontok tekintetében is a Paks az NB I éllovasa.

Javítania kellett volna a Fradinak

A Ferencváros a Csukaricski elleni csodameccs után a bajnokságban a Mezőkövesd ellen lépett pályára. A Konferencia-ligában megsérült Adama Traoré, akiről Dejan Sztankovics elmondta, ebben az évben már nem szerepelhet, de rajta kívül is több hiányzója van a Fradinak. A zöld-fehéreknek fontos volt ez a meccs, hiszen a bajnokságban három meccse (két vereség, egy döntetlen) nyeretlen volt a csapat.

Alekszandar Pesics volt csütörtökön a Fradi hőse, és most is főszereplő lehetett volna Forrás: MTI/Czeglédi Zsolt

Sztankovics csapata a Dibusz – Botka, Cissé, Abena, Civic – Makrecks, Abu Fani – Marquinhos, Zachariasen, Lisztes – Pesics összeállításban kezdett.

Az első helyzet Pesics előtt adódott, de nem talált talált kaput, majd a túloldalon, Dibusznak akadt dolga. Előbb Drazsics helyzete, majd Molnár Gábor szabadrúgása után védett.

Az első 15 perc után Lisztes éles szögből leadott lövését védte Piscitelli.

A 31. percben Abu Fani szabadrúgása után Pesics juttatta a kapuba a labdát, de amolyan Maradona-féle mozdulattal, kézzel ütötte a kapuba a labdát. Gól helyett így sárga lap lett a jutalma.

Az első félidő hajrájában Abenát kellett ápolni, akit Piscitelli kapus rúgott fejbe teljesen véletlenül, estében a sarkával találta el Abena tarkóját, akit ápolni is kellett, majd hordágyon vitték le, és Wingo állt be a helyére. Később kiderült, hogy a légiós nem veszítette el az eszméletét, de további vizsgálatokra kórházba kellett szállítani.

A szünetben Katona jött Botka helyére, aki rögtön helyzetbe is került, de Piscitelli védett, majd Pesics lőhetett közelről, de a blokkról kapu fölé ment a labda. Cissé is helyzetbe került egy szöglet után, de kapu mellé lőtt.

A Fradi szép lassan elég nagy fölénybe került, de az igazi átütő erő hiányzott a csapatól. A 75. percben megint Pesics lőhetett volna gólt, de kapu fölé bombázott.

A 83. percben egy kontra után Cseke lőtt csúnyán kapu mellé, majd jöttek az újabb, kisebb Fradi-lehetőségek, az utolsó pillanatban pedig Zachariassen lövését védte Piscitelli, így maradt a 0-0.

Érdekesség, hogy szerdán megint a Mezőkövesddel, ezúttal Mezőkövesden játszik a Fradi, ugyanis azt a meccset még a szezon elején elhalasztották. Ezt követően hétvégén a Paks ellen lép pályára a Fradi. A Paks a mai döntetlen után már vesztett pontokat tekintve is vezeti az NB I tabelláját.

Ferencvárosi TC-Mezőkövesd Zsóry FC 0-0
Groupama Aréna, v.: Káprály, 6127 néző
sárga lap: Pesic (32.), illetve Kojnok (43.), Cseke (60.), Vajda (70.), Molnár (77.)

Ferencváros: Dibusz - Botka (Katona, a szünetben), Abena (Wingo, 45+2.), Cissé, Civic - Makreckis, Zachariassen, Abu Fani (Besic, 76.) - Marquinhos (Tokmac, 61.), Pesic, Lisztes

Mezőkövesd: Piscitelli - Kojnok, Pillár, Beriasvili, Vajda - Cseke, Gomis - Molnár G., Cseri (Nagy G., 87.), Da. Babunski (Szalai, 92.) - Drazic