Elveszítette veretlenségét a GYSEV-Ringa nőikosárlabda-csapata az Euroligában. Farkas Sándor együttese a lengyel Gdynia otthonában kapott ki. A soproniak legnagyobb sztárja, Balogh Judit sérülés miatt nem játszott a találkozón. A PVSK idegenben magabiztosan győzött a német Wuppertal ellen.

Nőikosárlabda Euroliga, 6. forduló, B csoport:
Gdynia (lengyel) - GYSEV-Ringa 78-67 (22-11, 18-21, 22-12, 16-23)
Gdynia, 2000 néző
vezette: Schmidt (német), Bostan (moldáv)
Legjobb dobók: Grubin 18/6, Smith 6, Shakirova 11, Ferdinand 14, Dydek 17/3, Pantelejewa 4, Cuprys 4, Birzicka 2, illetve Bevilaqua 3/3, Eördögh 15/3, Zirkova 18/6, Kovacova 2, Vilipic 14, Dénes 2, Seres 5/3, Török 8

Balogh Judit a mérkőzés előtt megpróbálkozott a bemelegítéssel, de a sérült bokája nem bírta a terhelést, így a klasszis bedobó nélkül kezdtek a vendégek. A nyitó negyedben a bírók inkább a hazaiaknak kedveztek: hét perc után már 0-6 volt a személyi hibák aránya.

A folytatásban az egész pályás letámadásra átálló soproniak a fiatal Török találataival megkezdték a felzárkózást, de a lengyelek nyolc pontos előnnyel zárták a félidőt (40-32).

Szünet után a 213 centis M. Dydek és a jugoszláv Grubin vezetésével elhúztak a házigazdák. A legnagyobb sztárját nélkülöző GYSEV a hajrában sem tudta tartani a lépést ellenfelével.

Farkas Sándor: - Gyengén játszottunk, s Balogh is nagyon hiányzott, ez vereséghez vezetett.

A B csoport állása:
1. Valenciennes (francia) 11 pont (427-339)
2. GYSEV-Ringa 11 (484-409)
3. Gdynia (lengyel) 10 (471-454)
4. Parma (olasz) 10 (395-391)
5. Fenerbahce (török) 9
6. Gambrinus Brno (cseh) 7 (426-430)
7. Valencia (spanyol) 7 (390-440)
8. Lietuvos Vilnius (litván) 7 (364-451)

A következő játéknap január 9-én lesz.

A csoport:
Wuppertal (német) - Pécsi VSK 49-76 (16-15, 15-18, 8-20, 10-23)
Wuppertal, 400 néző
vezette: Herweier (holland), Castano (francia)
Wuppertal: Ambers 2, Brondello 18, Kretschmann 4, von Saldern 10, Kehrenberg. Cs.: Szazanova 9/9, Weber 6. Edző: Olaf Lange.
Pécsi VSK: Ujvári 9/3, Iványi 4, Csák 12/3, Tuvics 18/3, Pechova 15. Cs.: Keller 7, Károlyi 11/9, Kalmár Nagy, Delmis. Edző: Rátgéber László.

Kissé erőtlenül kezdtek a pécsiek az eddig mindössze egy győzelmet elért Wuppertal otthonában, és csak az első negyed végére zárkóztak fel. A hazaiaknál von Saldern és Brondello jeleskedett, de a PVSK Károlyi triplájával a tizenhatodik percben átvette a vezetést. A félidőben 31-33 volt az eredmény.

A szünet után nagyon feljavultak a pécsiek, elsősorban Keller, Iványi és Pechova remek játékával szinte állva hagyták ellenfelüket. A harmadik negyed végére már tizennégy pontos előnyt szereztek a Rátgéber-lányok, amit a hajrában még tovább növeltek, így a vártnál fölényesebb győzelmet arattak, ami igen kellemes meglepetés.

A Pécs öt győzelemmel és egy vereséggel áll a csoportjában az Euroligában.

Rátgéber László: - Nagyon jól védekeztünk. Az összes, különböző sérüléssel bajlódó kosarasom vállalta a játékot, amit külön köszönök neki.