Hakeem Olajuwon játéka 1994-et idézte, amint egy negyed alatt tíz pontot szerzett a Rockets Knicks elleni győztes meccsén. Vince Carter visszatért, és ígérte, az All-Star gálán is játszani fog. A papírformagyőzelmek közül kiemelkedik a Bulls Clippers elleni bukása, mert azzal 15-ös lett a Chicago franchise-rekordot jelentő buktasora.

Fotó: Reuters

Olajuwon mellett Francis (jobbra)
az ifjonti lendületet képviseli
Houstonban

Vince Carter All-Star formában tért vissza a torontói parkettre: térdszalaghúzódása ellenére 29 pontot dobott 30 perc alatt, és a Raptors könnyed, 110-98-as győzelmet aratott a Boston Celtics felett, amely pedig idei leghosszabb, hatmeccses győzelmi szériájával érkezett. Miután olyan szupersztárok, mint Shaquille O'Neal és Kobe Bryant All-Star fellépése vált kérdésessé, Carter jelenléte szinte kötelezővé vált. A hétfő este még szokásos önmagát is túlszárnyaló Air Canada (10/17 a mezőnyből, 7/8 büntető, 4-4 assziszt és lepattanó) nem kertelt, kimondta: "Ha törik, ha szakad, én ott leszek."

Bryant, akit gyakran nem is kettős, hanem hármas emberfogásba vetnek, amióta Shaquille O'Neal jobb lába alkalmatlan a játékra, ezen az öt meccsen számtalan sérülést szedett össze: a jobb (dobó) válla mellett a jobb csípője fáj a legjobban. A góllövőlistát vezető ponthátvéd azt nyilatkozta, ha az egészsége engedi, játszik Washingtonban vasárnap, de ha nem, akkor az sem érdekli, ha az NBA kötelezi játékra. "Ha nem vagyok egészséges, és úgy érzem, hogy az All-Star gála tönkreteheti a szezonom második felét, akkor nem játszom. Értsék meg, sérült vagyok!" - mondta Bryant, és az edzője, Phil Jackson is kiállt mellette: "Akárhány játékosomat válogatták is be, mindig azt szerettem volna, he nem kell elmenniük. Értelmetlen az All-Star meccs, és lefárasztja a játékosokat. Szépen hoz az NBA konyhájára, de a játékosokon fizetjük meg az árát."

San Antonióban a szintén All-Star Tim Duncan már az első félidőben összerakta a dupla-duplát (18 pont, 10 lepattanó), David Robinson pedig 11-et dobott ezalatt a 13 pontjából, és a Spurs sorban hetedszer nyert, ezúttal 109-85-re a Golden State Warriors ellen. A hazaiak 53-41-re vezettek a nagyszünetben, a negyedik negyedben pedig volt már 30 is a különbség, s egyedül az Alamodome foghíjas sorai jelenthettek nehézséget a Spursnek: a 35 ezres csarnokban alig 14 ezren lézengtek. Duncan 24, 12-vel végzett, az ötmeccses vereségsorban lévő Golden State legjobbja szokás szerint Antawn Jamison volt (29).

A nagy sztárok sorsát Iverson sem
kerüli el: ő is sérült, de nem
panaszkodik, csak dob, dob, dob

Dallasban Dirk Nowitzki 15-öt dobott 22 pontjából a második félidőben, amint a Mavericks 14 pontos hátrányt ledolgozva nyert az Atlanta Hawks ellen 91-81-re. Howard Eisley szintén 22, az All-Star Michael Finley pedig 15 pontot szerzett a Dallasnak, amely hetet nyert a legutóbbi kilenc meccséből. A Hawks éppen fordítva csinálta: kilencből hétszer kikapott.

A Seattle SuperSonics két legnagyobb sztárja, Gary Payton (hasfalhúzódás) és Ruben Patterson (eltiltás) távollétében is meg tudta a verni az idegenben nagyon gyenge Vancouver Grizzliest (95-82). Az egyaránt csereként beálló Vin Baker és Shammond Williams 17-17 ponttal vezette a Grizzlies ellen 11-0-s hazai mérleggel bíró SuperSonicst, amely a Vancouver sorban 15. turnékudarcát szállította.

A Los Angeles Clippers hét játékosa dobott tíz pont felett (Michael Olowokandi egyéni szezoncsúcsot érő 21-et szerzett), így a Nyugaton harmadik legrosszabb csapat sima 102-82-es sikert aratott a liga szégyene, a Chicago Bulls felett. A 90-es évek legragyogóbb együttese ma franchise-rekordot jelentő 15 egymás utáni vereségnél tart.

A 96. játéknap statisztikái

76ers - Nuggets 99-80 (31-17, 28-28, 16-18, 24-17)
Philadelphia, 18 726 néző
A legjobbak (pont; lepattanó; gólpassz): Iverson 37; J. Jones 9; McKie 10, illetve McDyess 28; McDyess 13; Posey, Van Exel 5-5

Raptors - Celtics 110-98 (30-27, 26-20, 28-23, 26-28)
Toronto, 18 521 néző
A legjobbak (pont; lepattanó; gólpassz): V. Carter 29; Oakley, A. Davis 12-12; Mk. Jackson 8, illetve Pierce 39; Potapenko 7; A. Walker 7

Hawks - Mavericks 81-91 (24-23, 26-13, 16-32, 15-23)
Atlanta, 10 771 néző
A legjobbak (pont; lepattanó; gólpassz): Terry 19; Mutombo 21; Knight, Terry 7-7, illetve Eisley, Nowitzki 22-22; Nowitzki 11; Eisley, Laettner 4-4

Rockets - Knicks 100-86 (27-37, 19-21, 34-12, 20-16)
Houston, 12 632 néző
A legjobbak (pont; lepattanó; gólpassz): S. Francis 29; S. Francis 10; S. Francis, Sh. Anderson 5-5, illetve Houston 31; Camby, Rice, O. Harrington 6-6; Sprewell 5

Spurs - Warriors 109–85 (22-23, 31-18, 28-10, 28-34)
San Antonio, 13 889 néző
A legjobbak (pont; lepattanó; gólpassz): Duncan 24; Duncan 12; M. Rose, Duncan, Dial 4-4, illetve Jamison 29; Jamison 8; Sura 4

SuperSonics - Grizzlies 95-82 (26-25, 25-25, 16-15, 28-17)
Seattle, 15 082 néző
A legjobbak (pont; lepattanó; gólpassz): Sh. Williams, Baker 17-17; R. Lewis 10; Sh. Williams 8, illetve Bibby 23; Abdur-Rahim 12; Bibby 7

Clippers - Bulls 102-82 (22-24, 25-21, 25-18, 30-19)
Los Angeles, 11 144 néző
A legjobbak (pont; lepattanó; gólpassz): Olowokandi 21; Odom 10; Odom 7, illetve Brand 18; Brand 15; Mercer 3

Š Copyright Reuters Limited. Š Hungarian translation Origo. Minden jog fenntartva.
A jelen képernyő Reuters-tartalmának a Reuters írásbeli engedélye nélkül történő közzététele vagy terjesztése kifejezetten tilos.