Kétgólos orosz sikerek az Európa Ligában: a 16 közé jutásért rendezett párharcok odavágóján az Anzsi Mahacskala 3-1-re legyőzte a - Huszti-góllal a vezetést megszerző - Hannovert, a Zenit pedig a Liverpool ellen nyert 2-0-ra. A nap meglepetését a cseh Plzen okozta, miután 3-0-ra legyőzte idegenben az olasz élcsapat Napolit.

Szépségdíjas gólok a Tottenham-Lyon (2-1) meccsen

Bűnrossz Eto'o-büntető Husztiék ellen

Huszti Szabolcs kihasználta, hogy számára ismerős helyszínen, Oroszországban rendezték az Anzsi Mahacskala-Hannover Európa Liga-mérkőzést, a 22. percben ugyanis gólt szerzett. A szentpétervári Zenitben több évet lehúzó magyar szélső 16 méterről, laposan lőtt kapura, a gólban Gabulov kapus is benne volt. Később az oroszok 3-1-re fordítottak, úgy, hogy az egyenlítő Samuel Eto'o később elrontott egy büntetőt. A meccset Moszkvában, a Luzsnyiki Stadionban játszották.

Megyeri Balázs védte az Olimpiakosz kapuját, amely a spanyol Levante otthonában 3-0-ra kikapott. A görögök a 29. perctől emberhátrányban játszottak.

A Stuttgart-Genk meccsen Hajnal Tamás nem volt tagja a német klub keretének, viszont a vendégcsapat kapuját védte Köteles László. A belgák a 91. percben mentették 1-1-re a találkozót, így jó esélyekkel várják a visszavágót. Az Inter-Cluj (2-0) meccsen Diego Milito súlyos lábsérülést szenvedett.

A Tottenham hőse ezúttal is Gareth Bale volt, aki két gólt rúgott a Lyon ellen, a másodikat ráadásul a 93. percben. A 2-1-es londoni siker ezzel együtt nem garantálja a továbbjutást, a franciáknak a visszavágón elég 1-0-ra nyerniük a 16 közé jutásért.

A címvédő Atlético Madrid saját közönsége előtt 2-0-ra kikapott a Rubin Kazanytól. A spanyolországi mérkőzést Vad II István vezette.