Kassainál reklamáltak Tottiék, hiába

700008764 Horizontal
Roma's Serbian forward Edin Dzeko reacts during the qualifying UEFA Europa League match AS Roma versus Lyon at Rome's Olympic stadium, on March 16, 2017. / AFP PHOTO / FILIPPO MONTEFORTE
A Besiktas közel egy órát emberhátrányban focizva is simán elbánt az Olimpiakosszal az Európa Ligában. A Celta Vigo sportszerű gólt lőtt a Krasznodarnak, az esti meccseken elbukott a Roma, továbbjutott viszont a ManUnited és a hátrányból induló Ajax.

Európa Liga, nyolcaddöntő, visszavágók:
Krasznodar–Celta Vigo 0-2
gól: Hugo Mallo (52.), Iago Aspas (80.)
piros lap: Kaboré (86., Krasznodar)
továbbjutott a Celta, 4-1-gyel

Az első gól előtt könnyen leállhatott volna a Celta, 11-est reklamálva, ehelyett Hugo Mallo szépen bevarrta a léc alá a labdát:

A második gólnak már sok jelentősége nem volt, a Celta simán továbbjutott.

Hasonlóan simán nyert a Besiktas is, csak éppen emberhátrányban. Vincent Aboubakar már a tizedik percben gólt lőtt, és már a 39.-ben kiállíttatta magát egyből pirossal.

Ekkor 2-1-re állt a meccs, de a törököknek meg sem kottyant az emberhátrány, lőttek még kettőt, és végül 5-2-vel masíroztak a nyolc közé.

Besiktas-Olimpiakosz 4-1
Aboubakar (10.), Babel (22. és 75.), Tosun (84.), ill. Elyounoussi (31.)
piros lap: Aboubakar (39.)
tj: a Besiktas, 5-2-vel

Az Olimpiakosz egyetlen gólja azért szép volt:

Gent–Genk 1-1
gól: Castagne (20.), ill. Verstraete (84.)
tj: a Genk, 6-3-mal

A Roma leégett, a MU kiszenvedte

A késő esti meccseken két helyszínen is bánatosak lehettek a hazai szurkolók: az AS Roma és a Mönchengladbach egyaránt közel járt a továbbjutáshoz, de végül mindkettő elbukott.

A Roma csak erőlködött a Lyon ellen, igaz, 0-1-ről még fordított, de 2-1 után a sokkal gyorsabban és határozottabban focizó Lyon akarata érvényesült, a Romának helyzete is alig akadt. Még az első félidőben

büntetőt reklamáltak a rómaiak, mert Lucas Tousart a tizenhatoson belül reflexszerűen beleütött a labdába, de Kassai Viktor nem ítélte szabálytalannak a mozdulatot.

A második félidőben pedig Edin Dzeko lőtt gólt, amivel már továbbjutó lett volna a Roma, de Kassai ezt les címén érvénytelenítette. Valószínűleg tévesen:

A Gladbach a Schalkéval játszott német házi rangadót, és bár remekül kezdett, 2-0-ra elhúzott, a Schalke egyenlített, és végül 3-3-as összesítéssel továbbment. A hazai rohamok itt is ugyanolyan frusztrálóak voltak a meccs végén, mint Rómában.

Továbbment viszont a Manchester United, az Ajax és az Anderlecht is otthon, méghozzá kapott gól nélkül. Bár a MU a Rosztov 1-0-s legyőzésére nem lehet túlságosan büszke, de legalább behúzta a továbbjutást, ahogy az Ajax is a koppenhágai vereség után.

A MU azért bajban lehetett volna, ha Romero nem véd egy hatalmasat az utolsó pillanatokban:

Az esti meccsek eredményei:
AS Roma (olasz)-Olympique Lyon (francia) 2-1 (1-1)
Strootman (17.), Tousart (öngól, 60.), ill. Diakhaby (16.)
Továbbjutott: a Lyon 5-4-es összesítéssel

Ajax (holland)-FC Köbenhavn (dán) 2-0 (2-0)
B. Traoré (23.), Dolberg (11-es, 45.)
Tj.: az Ajax 3-2-es összesítéssel

Manchester United (angol)-Rosztov (orosz) 1-0 (0-0)
Mata (70.)
Tj.: a Manchester United 2-1-es összesítéssel

Anderlecht (belga)-APOEL (ciprusi) 1-0 (0-0)
Acheampong (65.)
Tj.: az Anderlecht kettős győzelemmel, 2-0-s összesítéssel

Mönchengladbach (német)-Schalke 04 (német) 2-2 (2-0)
Christensen (26.), Dahoud (45.), ill. Goretzka (54.), Bentaleb (11-es, 68.)
Tj.: a Schalke 3-3-as összesítéssel, idegenben szerzett több góllal

A negyeddöntőket pénteken déltől sorsolják, az eseményt az Origo élőben közvetíti.