A Komló most mutatkozott be hazai pályán, s a mérkőzést megtekintette a szövetség főtitkára, Sinka László, valamint a férfi válogatott kapitánya, Skaliczki László is. Az összecsapást végül magabiztosan, 29-19-re nyerték a vendég ceglédiek.

Komlói Bányász - Cegléd 19-29 (10-13)
Komló, 600 néző
vezette: Nagy F., Túróczy
Komló: Pókos - Csorba, Dömös 1, Nagy Z. 3, Tolsztih, EGRI 5, PAPP 4. Csere: Mészáros (kapus), Kis 6/3, Minya, Kilvinger, Péter Szabó. Edző: Fenyvesi Károly.
Cegléd: FEKETE - LAURENCZ 4, Bendó 9/3, Buceschi 3, Kökény 3, Lavrnic 1, VARGA 4. Csere: Jakab 2, Magyar, SZABÓ 3. Edző: Nagy Károly.
Az eredmény alakulása: 9. perc: 2-4, 22. perc: 7-10, 36. perc: 13-16, 45. perc: 15-20
kiállítások: 6, ill. 8 perc
hétméteresek: 6/3, ill. 3/3

Az első félidőben a vendégek ugyan végig vezettek, ám a hazaiak Egri vezérletével a nyomukban loholtak. Bendót nem tudták tartani Pappék, harminc perc alatt ötször köszönt be Pókos kapujába.

A női bajnokság állása/sport/csapat/kezilabda/20020920anoikezilabdabajnoksag.htmlA férfi bajnokság állása/sport/csapat/kezilabda/20020920aferfikezilabdabajnoksag.html

A szurkolók idegeit a hétméteresek értékesítése is borzolta: míg Bendó kíméletlen végrehajtónak bizonyult (kettőből kettőt belőtt), addig Kis négyből csak egyszer mattolta Feketét.

A második félidő közepéig még bírták szusszal a vendéglátók, ám utána az összeszokatlanság, valamint a rutintalanság miatt rengeteg labdát eladtak, amelyekből a ceglédiek rendre eredményesek voltak.

Fenyvesi Károly:"Negyvenöt percig jól tartottuk magunkat, utána saját hibáinkból kaptuk a gólokat."

Nagy Károly:"Sok hibával játszva, a vártnál nehezebben nyertünk."