Óriási bravúrral, 10-5-re verte a Vasas a Honvédot a vízilabda Magyar Kupa elődöntőjének visszavágóján, és 15-14-es összesítéssel kiharcolta a fináléba jutást, ahol szombaton a BVSC-vel játszik a címvédésért.

Elődöntő, visszavágók:
Vasas - Honvéd 10-5 (3-2, 4-1, 2-1, 1-1)
Komjádi-uszoda, 800 néző
vezette: Marjay, Juhász
gól: Varga T., Varga Zs. 2-2, Steinmetz, Vindisch, Binder, Tóth F., Varga D., Madaras 1-1, illetve Kiss G. 2, Biros, Fodor, Vári 1-1
emberelőny: 4/2, illetve 14/4
négyméteres: 2/2, illetve 0

A Vasas hihetetlen elszántsággal küzdött az első perctől kezdve, és gyorsan magához ragadta a vezetést. Miközben a Honvéd "számolatlanul" kapta és hagyta ki az emberelőnyöket, addig a címvédő látványos akciógólokkal elhúzott, és már a felénél ledolgozta az első mérkőzésen összeszedett négygólos hátrányát (7-3).

A folytatásban is hihetetlenül kemény, ideges hangulatú vízi ütközet zajlott a medencében, de jobbára az történt, amit a Vasas-játékosok akartak, és a harmadik 7 perc vége előtt nem sokkal, 9-4-nél már ők voltak a továbbjutók. A befejező játékrészben 1-1 gól esett, újabb ziccerek és emberelőnyök maradtak ki, így a nagy hátrányból induló tavalyi győztes újra kiharcolta a döntőbejutást.

a másik elődöntőben:
BVSC - Szeged 11-11 (3-2, 3-1, 4-3, 1-5)
Péter 4, Császár, Ibolya 2-2, Németh, Varjas, Gór-Nagy 1-1, illetve Varga 4, Weszelovszki 3, Kittradge 2, Éles 1, Molnár 1
továbbjutott: a BVSC, 1 győzelemmel és 1 döntetlennel

A döntőre szombaton 15.45-kor kerül sor a Komjádi-uszodában.