A Dallas Mavericks 24 pontos hátrányból fordítva győzött a vendég Toronto Raptors ellen az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) legutóbbi játéknapján.

A "feltámadás" főként az elmúlt alapszakasz legjobbjává választott Dirk Nowitzki érdeme, aki a harmadik negyedben 1:41 perc alatt négy triplát vágott be, és összességében 32 pontig jutott. A 6/0-ás hazai mérleggel büszkélkedő Mavericks az idény legtermékenyebb játékrészével rukkolt elő a 38-17-re nyert harmadik felvonásban.

Sorozatban negyedszer nyert a Lakers, ezúttal a vergődő Indiana csarnokában. Kobe Bryant 32 pontot szórt a Pacersnek, amely legutóbb 2001 márciusában kapott ki otthon 20 ponttal.

Clevelandben a Cavs ásza, LeBron James és a Milwaukee-ból Michael Redd egyaránt 34 pontot szórt. A dobópárbajból végül a Bucks került ki győztesen, amely saját pályáján 4/0-lal, idegenben pedig 0/4-gyel áll.