Megszerezte első győzelmét kedden a Körmend a férfi kosárlabda Eurochallenge Kupában, a negyedik fordulóban a vendég Temesvárt győzte le. A Szolnoknak nem sikerült megállítani a hibátlan Oldenburg menetelését.

F csoport, 4. forduló:
Körmend - Temesvár (román) 97-86 (21-22, 16-18, 24-30, 36-16)
a magyar csapat legjobb dobói: Buljan 29, Shaw 33, Ferencz 19
Szolnoki Olaj - Oldenburg (német) 67-85 (13-24, 14-21, 21-14, 19-26)
a magyar csapat legjobb dobói: Gay 12, Simon 10, Kalve 9, Horváth A. 9

Az F csoportban három vereséggel kezdő körmendiek a nyitókörben 75-65-re kikaptak Temesváron, a keddi mérkőzés harmadik negyedében pedig kilencpontos hátrányban kerültek (61-70).

Az NB I-ben három győzelemnél és hat vereségnél tartó együttes az utolsó szakaszban bravúros teljesítményt nyújtva fordított, és végül 11 ponttal verte a temesvári együttest.

Az F csoport másik keddi meccsén a két győzelemmel és egy vereséggel álló szolnokiak az első fordulóban 87-70-re kikaptak Oldenburgban, és a hazai meccs sem ígért sok jót a magyaroknak. A veretlen vendégek rögtön magukhoz ragadták a kezdeményezést, és már a nyitónegyedben 10 ponttal elhúztak. A házigazdáknál csak Brandon Gay jeleskedett, a félidőben 27-45 volt az állás.

Az idén az NB I helyett az Adria Ligában szereplő magyar bajnok és kupagyőztes dobóformája a fordulás után valamelyest javult, ekkor a nyáron érkezett irányító, Simon Balázs is belelendült, az utolsó játékrész 48-59-ről indult. A hajrában ismét az észak-németek voltak jobbak, így Pór Péter tanítványai elszenvedték második vereségüket az EK-ban.

A százszázalékos Oldenburg már biztosan csoportelső, a másik továbbjutást jelentő helyért még mindkét magyar együttes versenyben van.

A szolnokiak egy hét múlva a Körmendet fogadják.